Zdlouhavý zápas nakonec vyhráli Českobrodští

Z utkání Český Brod - Aš (5:5). Autor: Martin Šnajdr Českobrodští nohejbalisté uspěli na hřišti Bělé a upevnili si tak vedoucí postavení v tabulce. Jejich zápas pátého kola první ligy nohejbalu mužů ale poznamenal špatný stav hřiště.

SK Bělá - TJ Slavoj Český Brod 3:6

„První dvojice Cibulka s Cmíralem si hladce poradila proti domácí zkušené dvojici," shrnul úvod utkání českobrodský Martin Janík. Po třísetové bitvě pak Český Brod uspěl i v druhé dvojce a rázem byl ve vedení 2:0.

Ve hře trojic se ale hráčům z Kolínska nedařilo a obě trojice nakonec ve třísetových bitvách prohrály. Stav utkání se tak srovnal. „Musíme zlepšit přípravu na útok," mínil Janík. Vloženou dvojici na českobrodské straně zahájili Vokáč s Voldřichem. „Ve třetím setu se ale bohužel zranil Vokáč a musel střídat, nahradil ho Petřina," informoval Martin Janík.

Hosté z Českého Brodu si i tak se soupeřem poradili a ocitli se zpět ve vedení.Souboj jednotlivců poznamenalo mnoho nevynucených chyb na obou stranách. Z vítězství se ale nakonec po třísetové bitvě radovali hosté. První otočená trojice pak byla zcela v režii Českobrodských. „Domácí podali naprosto odevzdaný výkon," hodnotil Janík. Další trojku ale už domácí tým Bělé nepustil a po vítězství ve dvou setech si připsal třetí bod v celém utkání. Za nepříznivého stavu 3:5 pro domácí na hřišti začaly souboje dvojic. Českobrodští však uspěli hned v první z nich a připsali si tak další vítězství. Utkání ale bylo podstatně delší než obvykle. Mohl za to špatný stav hřiště. „Po každých dvou zápasech se doba přípravy hřiště pohybovala kolem třiceti minut, což zápas značně protahovalo a unavovalo hráče," podotkl českobrodský Janík. První místo v tabulce teď budou nohejbalisté Českého Brodu chtít potvrdit před domácím publikem v sobotním utkání s Janovicemi.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Červenka, Janík, Kaděra, Petřina, Vokáč, Voldřich.