Sportovní Brod

Aktuality

Z krásných branek měli větší radost domácí

Ilustrační foto. Autor: Jan KolčavaPohledné středočeské derby na rakovnickém stadionu umocnily čtyři velmi pěkné góly. Více jich vstřelili domácí a vítězstvím nad Českým Brodem si zajistili divizní příslušnost i pro další fotbalový ročník.

SK Rakovník - SK Český Brod 3:1 (1:1)

Do utkání vstoupili aktivněji Rakovničtí a brankář hostů Sova už v 6. minutě měl plné ruce práce s dělovkou Mžourka. Vzápětí zlikvidoval i bombu Razíma. V 8. minutě poprvé zahrozili Českobrodští, ale Štefančíkova hlavička z penaltové značky domácího gólmana Šímu nepřekvapila. Po čtvrthodině hry patřil potlesk 201 platících diváků rakovnickému Isteníkovi, jehož prudký volej zpoza šestnáctky jen o centimetry přelétl šibenici soupeřovy svatyně. Domácím jejich aktivita přinesla ovoce ve 24. minutě, kdy se na sólo z půlícího kruhu vydal Kešner, obešel protivníka a jeho střela z 23 metrů se odrazila od tyče do sítě - 1:0. Krátce nato po dalekonosném centru Klasny mohl Mrázek přidat druhou branku, ale Sova jeho hlavičku z malého vápna konečky prstů vytáhl na roh. Rakovnická radost z vedení skončila ve 29. minutě, kdy bleskový útok Kozáka a jeho přesnou přihrávku gólově zužitkoval Štefančík, na jehož přesně mířený projektil z hranice pokutového území Šíma nedosáhl – 1:1. O dvě minuty později měli hosté obrovské štěstí, když Mrázek na velkém vápně patičkou přiťukl merunu Kučerovi a jeho pumelice se odrazila od spodku břevna zpět do pole. Těsně před koncem prvního poločasu dal opět o sobě vědět Štefančík, ale Šíma si tentokrát s jeho ránou z rohu malého vápna poradil.

Tlak domácí pokračoval i po změně stran. Byli to však hosté, kteří v 51. minutě po dlouhém autovém vhazování Štefančíka mohli jít do vedení, avšak Šimra z dvou kroků Šímu nepřekonal. Skóre se měnilo o šest minut později, a to zásluhou domácího Majera, který přesný centr Klasny hlavou nasměroval do vinglu brodské brány – 2:1. Šanci přidat pojistku na tři body měl v 67. minutě Kučera, který ovšem ideální přihrávku Kešnera poslal z malého vápna mimo tyče. I nadále se převážně hrálo na polovině hostů, jejichž brankář se rozhodně nenudil. V 71. minutě znovu ukázal své umění, když povedený trestný kop Isteníka za svá záda nepustil. O dvě minuty poté ale už na bombu Isteníka, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti, nestačil zareagovat a bylo to 3:1. Šest minut před koncem mohl ještě aktivní Štefančík středočeské derby zdramatizovat, když se probil rakovnickou obranou, ale v souboji se Śímou neuspěl a navíc se zraněnou nohou předčasně putoval do kabin.
„Dnes v našem mužstvu snesou přísnější měřítko snad tři hráči. U ostatních se mně zdálo, že jim chybí motivace, protože už jsme v soutěži zachráněni a na postup šanci nemáme. Naopak domácí, kteří potřebovali vyhrát, aby se sestupových starostí zbavili, hráli s větším nasazením, byli lepší a zaslouženě zvítězili“, řekl po utkání Jan Křen, který vedl mužstvo hostů za nemocného trenéra Jana Vlčka.
„Jsem rád, že jsme výhrou nad kvalitním soupeřem udělali poslední krok záchraně. Myslím, že se zápas musel divákům líbit. Viděli nejen čtyři krásné góly, ale i řadu velmi pěkných akcí na obou stranách“, poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Klasna, Fojtík, Vaidiš, Razím – Kešner, Mžourek, Mrázek (89. John), Isteník – Kučera, Majer. Trenér Radim Suchánek.

SK Český Brod: Sova – Bohm, Šimr, Margolius, Sháněl (50. Hubáček) – Vobořil, Pařízek, Kopecký, Szocs (67. Končický) – Štefančík (88. Skramužský), Kozák. Vedoucí mužstva Jan Křen.

Rozhodčí: Hudeček