Kulturní Brod
Město Český Brod

Aktuality

Výlet parním vlakem

V sobotu 21. července 2018 se na zámku Žleby uskuteční Svatoanenský jarmark. České dráhy vypraví poprvé na tuto akci parní vlak. Po tradičních výletech s párou do Posázaví či na Křivoklátsko, se můžete vydat historickým vlakem objevovat kutnohorské památky či zajet do malebného údolí říčky Doubravy, s úchvatným pohledem na hřebeny Železných hor. Parní vlak vyjíždí z pražského nádraží Braník v 08:50 hodin. V Praze vlak zastaví ještě ve stanici Praha-Vršovice a na pražském hlavním nádraží. Po trase vlaku mohou cestující přistoupit ve stanicích Český Brod, Velim, Kolín, Kutná Hora a Čáslav. 

Na nádražíčku ve Žlebech zastaví vlak pár minut před dvanáctou hodinou. Odtud je to již kousek na novogotický zámek. Brány šlechtického sídla se otevřou každoročnímu letnímu anenskému jarmarku se spoustou zábavy a dobového jídla.

V předzámčí se mohou návštěvníci zaposlouchat do historických kramářských písní, shlédnout gladiátorské představení či si zakoupit rukodělné výrobky a pochutiny u zdejších trhovců. Prohlídková trasa zámkem pak povede přes zámeckou kuchyni, která v den jarmarku plně ožije. Kuchtíci a kuchtičky zde budou připravovat sladké dobroty, které nabídnou návštěvníkům k ochutnání.  

Na zpáteční cestu do Prahy se pak vlak vydá ze Žlebů deset minut po třetí hodině odpolední.

Podrobný program jarmarku je uvedený na této stránce: https://www.zamek-zleby.cz/cs/akce/31370-svatoanensky-jarmark-na-zamku-zleby

Vydejte se historickým vlakem, taženým lokomotivou jmenovanou Šlechtična, na zámek, ve kterém se natáčely pohádky Tři Bratři, Nejkrásnější hádanka, Královský slib či film Slasti otce vlasti.

Jízdní doklady na parní vlak se prodávají ve stanicích Praha-Braník a Praha Masarykovo nádraží. Při nákup jízdního dokladu v předprodeji, obdrží cestující místenku zdarma. Jízdní doklady lze také zakoupit, v den jízdy, u průvodčího ve vlaku.

18.07.18 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist