Vichřice si pohrála s fotbalem

Foto DENÍK Autor: Luboš Kurzweil Libiš- Utkání 19. kola středočeského přeboru svedlo dohromady dva z eventuálních kandidátů postupu. Domácí Libiš hostila Český Brod.

Libiš – Český Brod 1:1

„Ta vichřice toho ani jednomu z mančaftů moc nepovolí. Zejména co se otázek technických dovedností týká,“ poznamenal před výkopem českobrodský prezident Luboš Holý. Udeřil fotbalový hřebíček na hlavičku.

Lépe do zápasu vstoupili hosté. Skóre totiž už na začátku 10. minuty otevřel parádní trefou do levého horního růžku Krejcar. Zdálo se, že se z tohoto šoku svěřenci kouče Havla jen tak nevzpamatují. Psychika je ovšem prevít.

Hosté, patrně s vědomím, že mají nakročeno tím nej směrem, pozapomněli, že soupeř není ořezávátko. Za šest minut poté bylo totiž srovnáno. Českobrodští doslova vystlali  Pochmanovi dálnici. Ten po čtyřicetimetrovém úniku nahrál Slavíčkovi, který našel nepokrytého Bičaníka. Sova se  sice snažil vykrýt prostor včasným vyběhnutím, ale... Loby ovšem neumí pouze Messi. Střelci vyrovnávacího gólu  postačil mikrolob.

Do přestávky pak jakékoliv oboustranné snažení vyznělo, co se ukazatele skóre týkalo, bez efektu.

Po pauze, s vichrem v zádech, nedošlo zase až k tak očekávanému jednoznačnému náporu hostí. Vichr, nerovný terén totiž toho ani jednomu z celků příliš nepovoloval. Přesto se, co se šancí týkalo, urodilo relativně víc nebezpečných situací.

Na jedné straně talentovaný Moravec dvakrát z očí do očí gólmanovi Šídlovi nenapodobil Bičaníka, Štefančík z dobrých 25 metrů nastřelil jen  levou tyčku libišské svatyně, aby účet těch největších příležitostí uzavřel na českobrodské straně stoper Bureš. Z ostrého úhlu zkušeného brankáře Sokola nepropálil.

Domácí zazlobili Špičkou, Pochmanem. Citelně jim chyběl od 27. minuty Jirásek. „Žádná radost. Mám chronické problémy s kolenem,“ vysvětlil své vynucené střídání. Jeden nemohl nepřehlédnout v ochozech špiona z Dobrovice exmladoboleslavského Miškovského. Tedy jednu z opor mužstva rovněž usilující o návrat do divize.  „Škoda, že vichřice se podepsala na kvalitě jinak bojovného a zajímavého střetnutí. Na druhou stranu dělba bodů nás potěšila. Myslím v boji o čelo tabulky,“ řekl.

Branky: 16. Bičaník – 10. Krejcar. Rozhodčí: Malý. ŽK: 3:2. Diváci: 106. Poločas: 1:1.