V uvolněné atmosféře padlo šest gólů

Český Brod – Úvaly 3:3

Bylo zřejmé, že si domácí z hluboka oddechli, protože v sobotu bylo s definitivní platností rozhodnuto – o nich bez nich – že si zakopu elitní středočeskou soutěž i v sezoně 2011/12.

Tato psychická uvolněnost se promítla i do herní pohody a to obou mužstev. Pakliže nepadl ani gól, pak za to mohli na jedné i druhé straně sváteční střelci.

U domácích Štefančík, který se mohl zapsat do listiny střelců hattrickem. Zejména jeho projektil ze 7. minuty měl prvoligové parametry, ale úvalský Vacek dokázal konečky prstů vytlačit míč na roh.

Pakliže je řeč o Štefančíkovi, kapitán domácího celku Pařízek připomněl divákům, co to byla česká ulička. Vyhlášený českobrodský kanonýr se podíval z očí do očí Vackovi. Ten však jeho úmysl přečetl. Házenkářským způsobem jeho pumelici po zemi reflexivně vykopl.

Na druhé straně se snažili, ale na Krcha si nepřišli Matějka a Marek. Když už se bývalý obránce Teplic, sudí Zuskin, chystal poslat týmy do kabin, Štefančík v duchu: když se rozlobím, jsem zlý – poslal z parkety devíti metrů technickou střelou do sítě svůj tým do vedení – 1:0.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Dál se hrálo v neskutečné pohodě. Jaroslav Hašek by si s chutí vypil svou dvanáctku.

V 55. minutě agilní Hubáček mohl přidat svoji pojistku. Korbelářův blok přišel za vteřinu dvanáct. Nedáš dostaneš, ten protivní zákon schválnosti dal o sobě vědět o čtyři minuty později. Z prava centrovaný balon postupně minul hned několik hráčů. Jen Vorlíček nebyl proti – 1:1.

S jídlem roste chuť. Běžela 64. minuta a s ním padající list někdejšího mistra světa Didiho. Kopecký je vzrůstem příliš malý. Hlavičku nahradil pravičkou – penalta! Marek nedal gólmanovi šanci – 1:2.

Navíc hosté měli výhodu přesilovky. Kopecký musel za ruku na brankové čáře pod sprchy.

Hostitelé se však nesmířili s rolí předem poraženého. Za chvíli vedli 3:2. V 70. minutě zužitkoval střílený centr Štefančíka Trnka ve vyrovnání, aby o chvíli později střídající Kozlíček poslal domácí do vedení 3:2.

Úvalští se podle známého receptu odhodlali alespoň srovnat. Měli k tomu několikrát hodně blízko, ale marnost nad marnost. Teprve dvě minuty před koncem Szöcz ukončil střelecké trápení srovnáním na 3:3.

Pozor však. Přílišná snaha hostí mohla být potrestána exligistou Pařízkem. Jeho lob však prvoligové parametry neměl.

„Z hluboka jsme si oddechli. Myslím tím po sobotě, když jsme věděli, že už dnes můžeme myslet na příští ročník, v němž chceme sehrát důstojnější roli,“ vyjádřil názor všech čestný předseda SK Český Brod Zdeněk Pačes.

Branky: 45. Štefančík, 70. Trnka, 74. Kozlíček – 59. Vorlíček, 64. Marek z PK, 88. Szöcs. Rozhodčí: Zuskin. ŽK: 0:2. ČK: 64. Kopecký (ČB). Diváci: 240. Poločas: 1:0.