Sportovní Brod

Aktuality

V divizním derby zazářil středopolař Walter

lustrační foto Autor: DENÍK/František HlasPro příznivce divizního fotbalu se stalo šlágrem 11. kola skupiny B   derby přes kounický kopec. Na českobrodské Kutilce totiž hostil domácí  tým až dosud solidně si vedoucího rivala z Litole.

Český Brod – Litol  3:1

Do zápasu lépe vstoupili hostitelé. Po necelé čtvrthodince hry totiž mohli jít do vedení. Po centru zprava se k delší tyči za hranici vápna malého čtverce dostal nikým nepokrytý Lukáš Müller. V poloze ležícího střelce trknul vedle.

Hosté se snažili oplácet. Do zabezpečené obrany hrozili brejky. Volnější partii jimi dobře organizovaná obrana nedopřála – Ježkovi, Jindráčkovi nebo Ezealovi.

Úsilí Českobrodských prostřelit výborného gólmana sršňů bylo vyslyšeno po akci agilního Waltra. Rathouský při nejlepší vůli na jeho hlavičku u levé tyčky nedosáhl.

Do druhé půle opět lépe vstoupili domácí. Nedlouho po jejím otevření vyslal ideálním pasem plejer střetnutí Walter Moravce. Ten ukázal zadákům hostů záda. V zakončení napodobil reprezentanta Kozáka. Přečetl hru. Dal ideální příhrávku pod sebe. Husárik si dorážku vychutnal – 2:0.

Když to bylo v 65. minutě už o tři branky, nikdo nepochyboval, že tři body zůstanou na Kutilce. O třetí trefu v síti jinak velmi dobrého gólmana Litolských se postaral opět Waltr. U delší tyče našel střídajícího Šťastného. Ten byl  faulován a nařízenou penaltu s jistotou proměnil Štefančík. Čestné trefy se dočkali i snaživí hosté. V 77. minutě se trefil Cáska.

„Do zápasu jsem nastoupili bez Krejcara, Vobořila, Mlejnka. Jde o hráče, kteří tvoří naši hru. Jejich absence je v těchto souvislostech citelná. Nicméně jsme si i bez nich věřili. Nakonec se to podařilo a jsem rád, že jsme uhráli proti ambicióznímu soupeři co nejlepší výsledek," řekl po utkání prezident českobrodského klubu  Luboš Holý.

Branky: 41. Marek, 47. Husárik, 65. Štěfančík (z PK) – 76. Cáska. Rozhodčí: Krupka. ŽK: 3:2.  Diváci: 180. Poločas: 1:0. Český Brod: Sova – Kryštof, Beutel, Štefančík, Kratochvíl – Brabec, Marek (72. Šusta), Husárik, Walter (87. Tománek) – Müller (61. Šťastný), Moravec (78. Kozlíček). Litol: Rathouský – Koch, Petrouš, Urban, Červenka (10. Křivánek, 54. Zikmund) – Ezeala, Cáska, Jindráček, Korejza – Ježek, Herzán (59. Davídek).