Tříbrankovou ztrátu nedohnali

Žatec – Prohospodařili padesát minut a pak to všechno honili. Dotáhnout ztrátu do  úspěšného konce se jim ale nepodařilo. Fotbalisté Českého Brodu v dalším kole divizní skupiny B prohráli v Žatci 2:3.

Žatec - Český Brod 3:2

„Těžko se hodnotí, jestli by remíza byla zasloužená, možná až za hru od 50. minuty, ale chybělo k ní kousek," uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

„Po počátečním oťukávání, kdy oba soupeři čekali, co předvede ten druhý, převzali iniciativu domácí a měli dvě  šance. Prakticky identické, kdy byl útočník sám před Gabrielem, ten skvěle vyběhl a zachránil," podotkl Křen.

To však nebylo dostatečné varování. Trest za pasivitu přišel ve 28. minutě. Po  centru z prava se na malém vápně nemýlil hlavou obránce Lesniak. Než se hosté vzpamatovali, přišla druhá rána. Po standardní situaci vyskočil nejvýš Heinc a bylo to 2:0.

Druhý poločas začal velkou aktivitou brodských hráčů, vydrželo jim to ale pouze pět minut. V 50. minutě se po rohu domácích prosadil opět hlavou Bešík. Hosté byli na ručník. A aby toho nebylo málo, o minutu později fauloval Gabriel ve vápně pronikajícího útočníka a Žatec kopal pokutový kop. Gabriel však předchozí zaváhání napravil a pokus domácího hráče vystihl.

Pak se opakoval podobný scénář jako před čtrnácti dny ve Štětí. Domácí se ukolébali a Brod začal hrát. V 72. minutě zahrával Walter trestňák z levé strany a Marek hlavou z malého vápna snížil. Minutu před koncem se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Walter a bylo to pouze o gól. Zápas gradoval. Ve třetí minutě nastavení mohl vyrovnat Šusta, jehož vybídl ke skórování Moravec, jenomže ze sedmi metrů trefil jediného obránce stojícího na čáře.

Branky: 28. Lesniak, 29. Heinc, 50. Bešík – 72. Marek, 89. Walter.  Rozhodčí: Šlapák. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 2:0.

Český Brod: Gabriel – Kryštof (84. Vobořil), Marek, Balík, Husárik (62. Müller) – Brabec, Krejcar (55. Šusta), Tománek (46. Beutel), Walter – Moravec, Šťastný.