Sudí Čermoch zatlačil českobrodským hráčům oči

Foto Martin ŠnajdrV sobotu se na hřišti v Českém Brodě odehrál šlágr krajského přeboru. Domácí lídr přivítal druhou Kutnou Horu.

Český Brod – Kutná Hora 1:2

Derby prvního s druhým mělo od první do poslední minuty dramatický náboj. Aktivněji začali hostitelé. Křídelním únikům však chyběla přesnější adresa, kterou téměř vždy přečetl bývalý ligový gólman pražské Bohemky David Šimon.

Jako první se mohli radovat hosté, ale ani oni se v koncovce nevyznamenali.

Trest v duchu: nedáš – dostaneš, se naplnilo po necelé patnáctiminutovce hry. „Domácí záložník mě prostřelil mezi nohou a rukou,“ popsal úvodní branku gólman Kutné Hory.

Slastný pocit z vedení si českobrodští hráči mohli vychutnat pouhé čtyři minutky. Zleva odcentroval Tomíšek a nepokrytý Luňáček zaplaval jako pták a trknul přesně (1:1).

To byl pro domácí šok. Herně se vytratili. Naopak zkušenější hráči Sparty zlobili. Zejména Mach. Po faulu na něj se kopala penalta – z poukazem, že předtím za obdobný faul na Štefančíka sudí Čermoch do píšťalky nepískal. Sám postižený Mach se nemýlil. „Škoda, chybělo pár centimetrů a penaltu jsem chytil,“ litoval domácí brankář Kosmák, který si na míč sáhl.

Tápání domácích trvalo do 65. minuty. Poté sevřeli soupeře v kleštích, přestože předtím se jim mohl vysmát Šváb. Měl totiž nalito, ale z jasné pozice dal vedle.

V závěrečné půlhodince se museli hosté cítit jako v ocelových kleštích. Jejich gólman však čtyřikrát čaroval, i když si jednou pomohl ve vápně faulem.

"Musím přiznat, že faul na Valentu byl penaltový,“ přiznal David Šimon. Klobouk dolů před takovýmto kritickým pohledem.

Na druhé straně však prodal ledacos ze svých zkušeností. Jak už bylo řečeno, čtením hry, byl vždy v pravý okamžik na pravém místě, a tak nepovolil českobrodským vydolovat alespoň bod.

„Člověka může mrzet, když tým prohraje utkání, v němž nebyl horší než jeho soupeř – že v otázce rozhodování nebylo všechno košér,“ nechal se slyšet po utkání prezident poražených Luboš Holý.

Branky: 14. Štefančík – 18. Luňáček, 33. Mach z PK. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 3:0. Diváci: 350. Poločas: 1:2.