Štefančík dodržel svůj poločasový slib

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Pavel SlavíčekV ostře sledovaném středočeském derby 23. kola divize B mezi Českým Brodem a Úvaly se po necelé dvaceti minutovce poprvé v koncovce přihlásili hostitelé. Brabec vypálil těsně z voleje mimo.

Hosté se do přestávky spíše spoléhali na náhodu a nakopávané balony. S těmi si hravě syn někdejšího gólmana Sparty Jan Sova poradil. Čtením herních situací.

Zahřmět mohlo naopak na na druhé straně. Moravcovi však jeho střelecký pokus nesedl. Stejně tak Mlejnkovi a Štefančíkovi. „Ten Mlejnkův šel o tři brány nad," charakterizoval trefně pokus obránce čestný předseda českobrodského klubu Zdeněk Pačes.

Hned po pauze odmítl poslat hostitele do vedení Vobořil. Vacek mu stihl včasným vyběhnutím vynulovat střelecký úhel. Českobrodský útočník zjevně toužil po reparátu. Z dobrých dvaceti metrů trefil v 50. minutě šibenici. Brankář se za jeho projektilem jen smutně ohlédl.

Svůj poločasový slib splnil Michal „Pišta" Štefančík. „Regner s Mackem nás sice brání na těsno, ale věřím, že se ve druhém poločase trefím," řekl útočník Českého Brodu.
A trefil se parádně téměř z nulového úhlu. Cestu za toužebnou výhrou zkomplikoval  domácím stoper Regner. Naskočil si na centr zprava a jeho hlavička neměla chybu.

Závěrečná dvacetiminutovka se stala nejen pro domácí fandy, ale i lavičku očistcem. „Naštěstí jsme ji přežili. Myslím si, že tři body zůstaly doma zaslouženě," konstatoval ten, který pomohl týmu v kritických okamžicích, střídající zkušený středopolař Petr Kopecký.

Český Brod – Úvaly  2:1

Branky: 50. Vobořil, 57. Štefančík – 67. Regner. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 2:5. Diváci: 230.Poločas: 0:0.