Sportovní Brod

Aktuality

Sova chyboval a Libiš jeho hrubky potrestala

Z utkání Brozany - Český Brod (2:0). Autor: Milan RichtrFotbalisté Českého Brodu mají za sebou druhé jarní vystoupení v divizní skupině B. Nebudou na něj ale vzpomínat v dobrém. Na půdě zlepšující se Libiše prohráli o dva góly. A to především díky chybujícímu brankáři Sovovi.

Libiš - Český Brod 2:0

Ta první se urodila po necelé čtvrthodině hry. Shodou okolností ta druhá jako přes kopírák o jedenáct minut později. Českobrodský gólman určitě proklínal pravou tyčku, protože ji vždy důsledně nepokryl. Řečeno s mírnou nadsázkou, střely Škody a Špičky proklouzly za jeho záda.

V těchto situacích sice svůj tým nepodržel, po změně stran naopak své zaváhání několikrát napravil. Několikrát včas vyběhl a znemožnil domácím skórovat, stejné to bylo i při skrumážích ve vápně.

Aby nebylo všechno z pohledu poražených zase až tak černé, i oni se mohli třikrát radovat. Do přestávky měl největší šanci Balcárek. V rozhodujícím okamžiku ale podklouzl a stopeři Libiše se stačili včas vrátit. Po přestávce pak byli blízko skórování Šťastný a Moravec. Své kopačky však neseřídili nejpřesněji.

„Sovovi bych nevyčítal gól, který jsem dal. Byla to ostrá rána z nulového úhlu. Měl před sebou hned několik hráčů. Ti mu bránili ve výhledu," nechal se slyšet někdejší prvoligista Mostu Jaroslav Škoda. „Myslím si, že jsme nebyli zase o tolik horším mančaftem, abychom tady ztratili tři body," zastával se mužstva dlouhodobě zraněný středopolař Českého Brodu David Hubáček.

Branky: 14. Škoda, 25. Špička. Rozhodčí: Rejžek. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Český Brod: Sova – Marek, Procházka, Tománek, Hruška –  Vobořil, Štefančík, M. Kopecký, Šťastný (77. P. Kopecký) – Balcárek, Moravec.