Rozhodlo osm minut

Ilustrační foto.Autor: DENÍK/Pavel SlavíčekFotbalisté Českého Brodu nenavázali na předchozí vítězství v Mostě a ve druhém jarním divizním kole prohráli doma s Chomutovem.

Český Brod – Chomutov 1:4

Kdo viděl první poločas a porovnal ho s tím druhým, musel být ve fotbalovém Jiříkově vidění. Do přestávky totiž předváděli domácí celoplošný živý fotbal, takže bilance hostí v koncovce byly tři nepřesné pokusy. Z toho hlavička Rajchrta z hranice malého vápna šla nad.

Na druhé straně byli českobrodští mnohem pilnější, zejména M. Kopecký. Ten se snažil pálit ze všech pozic, takže exligový gólman hostí Zaťko se potil na místech, na kterých se člověk z pravidla jinak neunaví. Vedení SK se zrodilo po necelé čtvrthodině hry. M. Kopecký, který zahrával většinu standardek poslal rohový kop Skramužskému. Ten střílený míč lehce placírkou přihladil a ten po parabole přes celou obrannou zónu zapadl do kouta chomutovské brány.

Další pokusy k navýšení skóre stíhaly zadáci severočechů za pět minut dvanáct eliminovat. Tak jako například nepříjemně dotírajícího Smiljaniče.
Po přestávce se děly věci. Chomutov čtyřmi góly otočil výsledek. „Zamíchal jsem sestavou. Kluci začali hrát i bez míče. Přinutili jsme tak jinak velmi dobré středopolaře a zadáky SK chybovat. Dokonale jsme potrestali během osmi minut jejich herní šok, kdy jsme navýšili skóre v náš prospěch (1:3) a kdybychom byli v některých herních situacích nápaditější a důraznější, mohli jsme zvítězit i vyšším rozdílem,“ netajil radost někdejší teplický středopolař a nyní trenér Chomutova Jiří Černý.

„Ve fotbale jsem zažil hodně, ale podobný zápas dlouho ne. Sehráli jsme dva naprosto rozdílné poločasy. Prohráli jsme díky naší nekoncentrovanosti a školáckým chybám, bylo to jako den a noc. Zápas byl ovlivněn také tím, že za stavu 1:0 běžel Kozák sám na bránu, byl ve vápně sražen, ale rozhodčí nepískl. Z protiútoku soupeř vyrovnal,“ řekl hrající kouč Českého Brodu Viktor Pařízek.

Branky: 14. Skramužský – 60., 68. a 82. Hyneš, 62. Doksanský. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 2:1. Diváci: 220. Poločas: 1:0.