První utkání play-out extraligy českobrodští nohejbalisté nezvládli

Ilustrační foto: Nohejbal Český BrodTJ Slavoj Český Brod - SK Nohejbal Žatec: 2:5 (stav série 0:1)

V sérii sousedů z tabulky základní části se čekal otevřený výsledek a byli to hosté z Žatce, kteří učinili první důležitý krok ke klidnému podzimu. Vyhráli zaslouženě a o své výhře prakticky rozhodli už v prvních třech dílčích zápasech. Při předpokládané výhře v singlu jim tak poté stačilo zdolat jednu z druhých formací domácího celku. Ale zpět k začátku. Domácí dvojice Ungermann s Cmíralem na bratrské duo Vítů neměla. To souhra Janíka s Cibulkou a alternujícím M.Kaděrou proti Pecinovi s Dráždilem vypadala nadějněji, ale u nadějí to také zůstalo. Když poté v první trojce dne Ungermann, Cmíral a Sýkora ztratili druhý a třetí set s Pecinou, O. a P.Vítovými, domácí tušili, že nastal velký problém. Dráždilova druhá hostující trojice ale tentokráte nenavázala na některá svá dřívější vystoupení a v souboji s M.Kaděrou, Janíkem, Vokáčem a naskočivším T.Cibulkou neměla nárok. Pohodu do hostujících řad vnesla výhra P.Víta nad Sýkorou v zápase jednotlivců. Stav 1:4 a domácí museli čtyřikrát vyhrát, aby hosté odjeli s prázdnou. O zázrak se jako první pokusila Ungermannova trojice, které ale ta Dráždilova moc odporu nekladla. Jenže hosté měli své ten den bezchybně pracující bratry Víty a ti se s též bezchybným Pecinou postavili druhé domácí trojkové Kaděrově formaci. Ta sice první set uhrála, ale ve druhém dostala těžký direkt. Rozhodující set došel do stavu 9:9 a když dlouhán Pecina napálil úder do Kaděrova neúspěšného bloku, mohli si hosté zakřičet radostí.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Rozhodujícím momentem utkání byla druhá dvojice, kde Pecina s Dráždilem porazili Janíka a Cibulku. Následnou trojicí jsme odskočili na 3:0 a to už je ve hře o sestup slušný náskok, který se domácím nepodařilo smazat. Teď nás čeká v příštím týdnu druhý zápas série, který bychom rádi dovedli do vítězného konce a měli tak zachráněno po dvou kolech.."