Oslabený Český Brod veze tři body z Litvínova

Z utkání Český Brod - Admira Praha (2:1).Autor: Deník/Michal BílekFotbalisté Českého Brodu v 9. kole divizní skupiny B zvítězili na půdě Litvínova.

Litvínov - Český Brod 1:2

Hosté sice přijeli na utkání díky velké marodce pouze s dvanácti hráči, ale ti na hřišti odevzadli přesně to, co od nich trenér požadoval. Ze žádného souboje neuhnuli, navíc přidali něco navíc, dva krásné góly. "První gól jsme dali krásnou střelou z pětadvaceti metrů, druhý zase z trestňáku," objasnil kouč Českého Brodu Jan Vlček.

Český Brod ale musel vývoj zápasu otáčet, protože již v 9. minutě prohrával. "Domácí na nás vlítli, asi nás chtěli zastrašit, když viděli, že nás je jenom dvanáct," podotkl Vlček.

Jeho tým sice na začátku zápasu za domácími zaostával, ale postupně se vymanil z útlumu. V závěru první půle herně soka přehrával a ve druhé půli už to bylo na jednu bránu. "Kromě dvou gólů jsme měli ještě tři tutovky. Vobořil, Kozák a Považan běželi defakto sami na bránu, ale nedali," uvedl Vlček, který byl spokojený i s dvěma premianty - gólmanem Lukešem, který přišel z dorostu Sparty a útočníkem Skálou. "Oba podali velmi dobrý výkon. Jako premianti budou muset něco šoupnout do kasy," dodal s úsměvem, Vlček.

Branky: 9. Macháček - 55. Skramužký, 72. Putík. Rozhodčí: Bartík. ŽK: 4:4. ČK: 90. Bartlolšic (ČB). Diváci: 200. Poločas: 1:0.
Český Brod: Lukeš - Pařízek, Skramužský, Šimr, Kopa - Vobořil, M. Kopecký, Putík, Kozák - Bartolšic, Skála (78. Považan).