Nováček poprvé v sezoně prohrál venku

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Jiří SejkoraPraha – Jejich bilance na hřištích soupeřů byla zatím stoprocentní. Tři zápasy, devět bodů. Jenomže poslední kolo Liblici nevyšlo. V dalším utkání nejnižší krajské fotbalové soutěže prohrál nováček soutěže v Průhonicích 0:3.

„Vzhledem k úspěšnému poslednímu zápasu jsme vsadili na stejnou sestavu, ale to bylo asi bohužel vše, co bylo podobné s minulým zápasem. Dnes jsme nedokázali hrát náš fotbal, hráli jsme ustrašeně, nedokázali jsme si přihrát, podržet míč. A ačkoliv jsme se hned ze začátku přesvědčili, že domácí mají výškovou převahu a umí kopat nebezpečně standardky, tak jsme jim jich věnovali hlavně v první půli až přespříliš. Naštěstí domácí nemohoucnost v koncovce a pár dobrých zákroků gólmana nás v první půli zachránilo od pohromy. A když byl již brankář překonán, tak ho skvěle zastoupil náš stoper, když nůžkami vykopával míč z brankové čáry. Druhou půli jsme začali aktivněji, Hrstka se dostal do asi naší jediné vážné šance, ale chvíli na to po našem útoku založili domácí rychlý protiútok a poprvé se prosadili. A hned na to Průhonice zápas zlomily ve svůj prospěch, když jsme v rozehrávce udělali chybu a domácí skórovali podruhé. My jsme se již k ničemu nedostali, dopředu jsme byli jaloví a domácí si zkušeně zápas pohlídali a v samém závěru, když jsme se snažili alespoň o zdramatizování, se prosadili do otevřené obrany potřetí," uvedl vedoucí Jiří Pospíchal.

Rozhodčí: Stádník. ŽK: 1:1. Poločas: 0:0. Liblice: Hanuš – Vávra, Šmejkal, Sobotka, F. Řípa (75. J. Nouzák) – Vlk (57. Pačes), Pop, Fott (46. Nekolný), Kovačka – Hrstka (81. Vondrášek), Nekola.