Nohejbalisté Českého Brodu uspěli v infarktovém závěru

Z utkání play-out nohejbalové extraligy Český Brod - Vsetín  Autor: Martin ŠnajdrNohejbalisté Českého Brodu uspěli v boji o extraligu. Od účasti v nejvyšší lize je dělí jediné vítězné utkání. První důležitý bod v sérii proti Vsetínu urvali Českobrodští v infarktovém utkání na domácím hřišti.

Český Brod – Vsetín, 5:4

Český Brod vstoupil do utkání aktivně. Obě úvodní dvojice skončily úspěchem pro domácí. „Snad poprvé v této sezóně jsme vedli na úvod hned 2:0, což je perfektní,“ shrnul začátek duelu českobrodský hrající trenér Tomáš Cibulka. Zhruba stovka fanoušků, která dorazila, dokázal vytvořit vskutku bouřlivou domácí atmosféru.

První trojici ale už Český Brod vyhrát nedokázal. Dařilo se mu až v té následující. „Podařilo se nám uspět v jejím třetím setu,“ vypíchl Tomáš Cibulka. Domácí se tak dostali do vedení 3:1.

A českobrodským hráčům se vedlo i dál. „Mára Vedral, super výsledek v singlu,“ chválil ho hrající trenér Tomáš Cibulka. Český Brod v tu chvíli dělilo jediné vyhrané utkání od celkové výhry v zápase.

Vsetín ale začal mocně dotahovat a snižovat tak českobrodský náskok. „Nedokázali jsme se nastartovat, možná jsme se trochu zalekli toho vedení,“ přemítal Tomáš Cibulka. Skóre se ztenčovalo stále více. Publikum hnalo domácí dopředu.

Hostům se ale nakonec podařilo vyrovnat na 4:4 a Český Brod čekal infarktový závěr. „Atmosféra, to smekám, takhle nám dlouho nikdo nefandil,“ zmínil se Tomáš Cibulka.

Poslední trojici rozhodoval každý detail. Úvodní set získali hosté. Českobrodští ale zabojovali a srovnali krok. O vítězi prvního zápasu série tak rozhodoval třetí set. Ten dospěl až do stavu 9:9 a celý duel tak nakonec rozhodl jediný míč.

Úspěšnější nakonec byli domácí a Český Brod se tak raduje z výhry. Utkání skončilo nejtěsnějším možným rozdílem 5:4. „Dnes rozhodla naše velká bojovnost, odmakalo se to a myslím, že i trochu štěstí,“ hodnotil Tomáš Cibulka. Přiznal také, že se teď do Vsetína pojede mnohem lépe. „Chceme se o to poprat a zachránit extraligu,“ dodal.

Český Brod teď dělí jediné vyhrané utkání od účasti v nejvyšší soutěži i pro příští rok. Svěřenci Tomáše Cibulky se o extraligovou příslušnost poperou na hřišti Vsetína už tuto sobotu. Pokud by Český Brod neuspěl, odehraje se třetí rozhodující utkání už v neděli také na hřišti tohoto moravského celku.