Nohejbalisté Českého Brodu rozdrtili Aš

Z utkání Český Brod - České Budějovice (6:4). Autor: Martin ŠnajdrTým Českého Brodu dál vládne první nohejbalové lize. Naposledy si hladce poradil s týmem Aše. Na její půdě vyhrál 6:1.

Aš - Český Brod 1:6

Už úvod naznačil další průběh zápasu. První českobrodská dvojice si totiž na soupeřově

hřišti vcelku lehce poradila se zkušenějším Bláhou a Čermákem. Hosté z Českého Brodu se tak hned ujali vedení v zápase.

„I další dvojka si ve dvou setech pohlídala vedení a stav zápasu tak byl 2:0 pro nás," hodnotil českobrodský Martin Janík. Trojice ale pro Český Brod nezačaly příliš dobře.

„V prvním setu se nám moc nedařilo a prohráli jsme ho," shrnul Janík. Ve druhém setu se ale českobrodští dostali zpět do zápasu. Ve třetím se nakonec strhla neskutečná bitva. Lepším nakonec byl tým hostů.

Český Brod se tak dostal už do pohodlného vedení 3:0. „Druhá trojka si pak s domácími poradila bez větších problémů," mínil Janík.

Jediný zápasový bod zaznamenali domácí ve vložené dvojici. „Naší úvodní sestavě se proti nabitým domácím nedařil příjem, bohužel ale po střídání jsme výsledek nezvládli otočit," řekl Janík.

Českobrodští ale byli i tak ve vcelku pohodlném vedení. Do singlu nastoupil Janík a ten ve třísetové bitvě porazil svého přemožitele z domácího zápasu s Aší. Tak jsme se dostali do náskoku 5:1 na zápasy.

Český Brod se tak v Aši dostal do vedení 5:1 na zápasy. V tu chvíli tak bylo jasné, že neodjede bez bodu.
Otočená trojice pak už byla jen tečkou za jasným utkáním. „Na domácích již byla vidět odevzdanost a tak jsme poslední trojici vyhráli poměrně hladce 10:5 a 10:4," prozradil Janík.

Český Brod si tak upevnil vedení v první lize nohejbalu. Teď v sobotu bude moci své postavení upevnit. Na domácí půdě se střetne s týmem Žďáru nad Sázavou.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Červenka, Janík, Kaděra, Petřina, Vokáč, Voldřich.