Lídr v koncovce českobrodské hráče šetřil

Ilustrační foto.Autor: DENÍK/Pavel SlavíčekV zápase 26. kola divize B mezi šestým celkem tabulky domácím SK Český Brod a lídrem ze sousedních Jiren měl z papírového pohledu jednoznačného favorita. Domácí přesto toužili po rehabilitaci za podzim (porážka 1:6), ale bez pěti hráčů základní sestavy srdnatost nezřídka až za hranicí fair play na mnohem zkušenějšího soupeře nestačila.

Český Brod – Jirny 0:2

Hra měla jednoznačný obraz. Viktoria diktovala tempo hry, dostávala se do dobrých brankových příležitostí – i přesto že Český Brod vytvořil před gólmanem Sovou až devítičlenný defenzivní val. Po přestávce převaha hostí ještě vzrostla. To co však postupně ne neproměňovali, ale doslova v koncovce vyprodali postupně Procházka, Jindráček, Škoda, Jandzik, Mráz, Kraus – bylo z pohledu trenéra hostí Josefa Jíchy na školácký trest.

Pokud šlo o svěřence nehrajícího trenéra Viktora Pařízka, bránili nadále na hraně svých možností, nicméně co prošlo za jejich zda, s tím si několikrát poradil bravurně Sova. Nezabránili však přece jen zvýšení na dva nula. To se prosadil Mráz, který nebyl na hřišti ani minutu. Uvědomil si, že chytrost nejsou žádné čáry a vybíhajícího Sovu obelstil lehkým lobem. Škoda jen, že zanedlouho poté mohl autor druhé branky přidat asistenci. Jak si však zanedbal periferní vidění a zcela volnému Krausovi, který si o loženku říkal, prostě nenahrál.

Branky: 21. Procházka, 82. Mráz. Rozhodčí: Grimm. ŽK: 3:0. Diváci: 165. Poločas: 0:1.

Český Brod: Sova – Valenta, Šimr, Margolius, Paluka – Kozák, Hubáček, Vobořil, Sus, Sobíšek – Smiljanič.