Liblice si po domácí porážce napravily reputaci

Liblice si napravily reputaci. Po minulé domácí porážce si nyní fotbalisté tohoto klubu dokázali poradit s Uhlířskými Janovicemi na jejich půdě a ve druhém jarním kole I. B třídy zvítězili 3:1.

„Do zápasu jsme vzhledem k útočné kvalitě domácích vstoupili s výrazně defenzivní sestavou, ale vše vzalo za své, když domácí ve třetí minutě rychle rozehráli standardku a po odrazu se krásně trefil domácí kapitán. Naštěstí jsme se chvilku po rozehrávce dostali do útoku a Honza Hrstka přetlačil tři protihráče a nenechal se zahanbit a předvedl ještě krásnější střelu, která přesně zapadla k tyči a bylo vyrovnáno. Pak měli domácí územní převahu a pár nebezpečných šancí, hlavně po kvalitních centrech, ale naštěstí domácí byli nemohoucí v koncovce, když dokázali překopnout i prázdnou bránu z malého vápna. Postupně jsme hru vyrovnávali a když se domácí nedokázali prosadit, tak jsme udeřili my, když Hrstka využil zaváhání stopera a z vápna prostřelil domácího gólmana," popsal klíčové okamžiky prvního poločasu vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„V druhé půli jsme se soustředili na udržení stavu a vyrážení do rychlých protiútoků. Domácí jsme k ničemu nepouštěli, ale ani my jsme nedokázali využít otevřené obrany Janovic. Až v půlce druhého poločasu jsme udeřili potřetí, když se Tomáš Dušek opřel do odraženého míče a další pěknou střelou prostřelil domácího gólmana. Pak jsme si to již pohlídali a ubojovali. Byl to až markantní rozdíl ve výkonu oproti minulému týdnu. Za dnešní zápas musím pochválit celý tým," podotkl Jiří Pospíchal.

Branky: 3. Černík – 4. a 38. Hrstka, 64. Dušek. Rozhodčí: Hurych. ŽK: 2:1. Diváci: 80.Poločas: 1:2.
Liblice: Hanuš – Vávra, Fott, Sobotka, F. Řípa – Pačes (84. Bázlík), Vlk, Nekolný (87. Nekola), Pop, Dušek – Hrstka.