Liblice se po zásluze vyhouply na první místo

Foto Martin ŠnajdrČtvrté kolo 3. třídy skupiny B nabídlo souboj o čelo tabulky. Domácí Liblice v něm Dobré Pole přehrály a ujaly se tak vedení v tabulce.

Liblice – Dobré Pole 5:2

Domácí Liblice do utkání o čelo tabulky vstoupily lépe. Již v úvodu si vytvořily lehký tlak a soupeř ohrožoval jejich branku jen sporadicky z osamocených šancí. Do první vážnější šance se v osmé minutě dostal liblický Moravec, který však hlavou mířil mimo. O chvíli později mohl otevřít skóre Vávra, ani jemu však nebylo přáno.

Hráči Dobrého Pole nechávali domácím dostatek prostoru, a tak i díky této nedůslednosti hostů otevřel liblický Moravec ve 22. minutě skóre. „Krásnou akcí jsme se dostali do vedení, což nás trošku vysvobodilo, protože ze začátku jsme nepředvedli žádný moc kvalitní výkon,“ hodnotil liblický trenér Petr Samek.

Již za sedm minut ale bylo vyrovnáno. Vstřelená branka hostům prospěla a po vyrovnání přidali na své aktivitě. Ovšem i přes to málem inkasovali. Nejdříve domácí Zich trefil tyč a poté nesedla přihrávka od spoluhráče Lancovi. Ten však ještě do přestávky dostal Liblické do vedení. Vcelku hladce prošel mezi stopery a po krásné samostatné akci zavěsil. „I po druhém gólu domácích byla hra otevřená na obě strany,“ hodnotil po zápase trenér Dobrého Pole Vladislav Švrčula.

Vedení domácím vlilo krev do žil i ve druhé půli. „I když jsme si v kabině řekli, že musíme bojovat, tak začátek druhého poločasu byl z naší strany velmi špatný a tím to začalo,“ hlesl Švrčula.

Krátce po přestávce zvýšil na 3:1 Zich a o tři minuty později přidal gól z nařízené penalty liblický Sedláček. Po druhé žluté kartě musel hřiště předčasně opustit Müller. Přibližně posledních dvacet mintu tak hosté hráli jen o deseti. Hráči Dobrého Pole v druhé půli hráli jako by pro ně udržení si prvního místa ani nebylo dostatečnou motivací. Krátce před koncem sice korigoval na 4:2 Svoboda, ovšem ani ne za minutu upravil na konečných 5:2 Moravec. „Myslím, že jsme tým Dobrého Pole přehráli celkem hladce, i když jejich hráči také odevzdali dobrý výkon,“ uzavřel liblický Samek.

Jiného názoru však byl trenér hostů. „Přístup všech hráčů byl katastrofální a myslím, že se rychle musí udělat nějaká bouřka, nebo popřípadě dát místo mladým místo těch, kteří si myslí, že mají svou pozici v sestavě jistou,“ řekl po zápase trenér Dobrého Pole Vladislav Švrčula.

Do čela tabulky se tedy vyhouply Liblice, druhé jsou se stejným počtem bodů Rostoklaty. Tým Dobrého Pole po sobotním zápase spadl až na čtvrté místo.

Branky: 22. a 88. Moravec, 43. Lanc, 48. Zich, 51. Sedláček - 29. Jarina, 87. Svoboda. Žk: 2:4. ČK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Liblice: Černý - Moravec, Hrstka (72. Bubník), Psutka, Lanc - Fott, Sedláček, Vávra (46. Vaněk), Zich (60. Vlk) - Kozák, Trpálek.

Dobré Pole: Švrčula - Svoboda, Jarina, Neplech (75. Varyš), Müler - Štefančík, Jicha, Petříček, Varyš (60. Holovačko) - Komata (72. Černý), Vodička.