Liblice se loučily s podzimem vítězstvím

Nejlepším možným způsobem zakončili podzimní část v I. B třídě fotbalisté Liblic. Na domácím hřišti porazili Kondrac 2:0 a v tabulce jim patří sedmé místo. Na nováčka solidní umístění.

„Do zápasu jsme zase vstoupili laxně a nechali soupeře hrát, z čehož pramenilo pár nebezpečných situací. Naštěstí po naší úvodní, tradičně slabší, patnáctiminutovce jsme hru vyrovnali. Začali jsme si vytvářet šance a hosty k žádným již nepouštěli," uvedl vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„Poprvé jsme se prosadili po Nekolově krásně zahraném přímáku, kdy se brankář Kondrace po míči mohl jen ohlédnout. Pak jsme měli ještě pár šancí, ale ty zůstaly bohužel nevyužity. V druhé půli jsme chtěli naše vedení pojistit, ale koncovka nás dlouhodobě trápí, dokonce jsme podruhé v zápase přestřelili bránu z malého vápna. Kondrac hrozila víceméně jen z přímáků a při jednom se vyznamenal Hanuš, když tvrdá rána před ním nečekaně zaplavala. Uklidnění v zápase přišlo až deset minut před koncem, když se po akci Bázlika a jeho zblokované střele dostal k dorážce Nouzák a míč po odrazu od tyče zaplul do brány. Dnes jsme byli bojovnější a zaslouženě vyhráli," dodal Pospíchal.

Branky: 30. Nekola, 79. J. Nouzák. Rozhodčí: Rejša. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Liblice: Hanuš – Vávra, Fott, Šmejkal, F. Řípa – Pačes (80. Líbal), Vlk, Bázlík, Kovačka – Nekola (76. J. Nouzák (86. Hybeš), Hrstka (88. Vondrášek).