Liblice málem nevyužily vedení o tři góly

Z utkání Tuchoraz - Liblice (0:4). Autor: Miloslav KapicByla to pěkná přestřelka. Nakonec se šťastným koncem. Fotbalisté Liblic v dalším kole nejnižší krajské soutěže přestříleli na domácím hřišti Sedlec/Prčice 4:3.

„Dnes jsme měli víc štěstí než rozumu a můžeme oslavovat jen získané tři body," konstatoval vedoucí mužstva Jiří Pospíchal.

„Od začátku soupeř využíval okének v naší defenzivě a byl nebezpečnější, ale naštěstí v koncovce neškodný. Nám se dařili rychlé brejky a po půl hodině jsme vedli 3:0 a mysleli si, že zápas už je rozhodnutý. Pod všemi góly byl podepsaný Honza Hrstka a jeho rychlost, když nejdříve byl faulován ve vápně a Nekola se z pokutového kopu nemýlil a poté dvakrát dostal krásnou přihrávku za obranu a oba své nájezdy chladnokrevně proměnil. Bohužel i za tohoto stavu jsme se pořád hnali dopředu a nechávali okénka v obraně, přestože jsme se přesvědčili z několika šancí hostů, že i oni jsou nebezpeční. To se nám vymstilo hned dvakrát během dvou minut, když nejprve soupeř snížil z rohu a chvíli na to po rychlém brejku po naší levé straně uklízel hostující útočník balón do prázdné brány. To s námi otřáslo a byli jsme rádi, že jsme do přestávky již neinkasovali. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme hrát odzadu a pokusíme se navázat na naše úspěšné brejky a potvrdit vedení. To se nám zprvu dařilo a Fott dokonce navýšil vedení na 4:2, ale pak místo toho, abychom to zabetonovali a dokopali k vítězství, zbytečně otvíráme obranu a dáváme šance soupeřům jak na stříbrném podnose. Naštěstí soupeř se prosadil jen jednou a my utkání dokopali k vítězství. Dnes to nebyl bůhvíjaký fotbal, spíš taková kopaná a rozhodně vyhrál šťastnější tým. Ale na to se nikdo již dívat nebude, hlavní je, že tři body zůstaly doma," dodal Pospíchal. Branky: 14. Nekola z PK, 23. a 31. Hrstka, 77. Fott – 36. Polidar, 38. Nousek, 82. Davídek. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 2:3. ČK: 75. Jelen (S). Diváci: 70. Poločas: 3:2. Liblice: Hanuš – Vávra, Sobotka, Šmejkal, F. Řípa (51. Fott) – Pačes, Pop, Nekolný, Kovačka (70. Vondrášek) – Nekola (84. Vlk), Hrstka (50. Bázlík).