Liblice domácí premiéru nezvládly

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Bedřich KlímaZatímco v prvním utkání nové sezony vyhráli venku, domácí premiéra v nejnižší krajské soutěži fotbalistům Liblic nevyšla. Před vlastními fanoušky nestačili na Uhlířské Janovice.

Liblice - Uhlířské Janovice 0:2

„Bohužel v prvním domácím zápase jsme nedokázali  navázat na výkon z předchozího zápasu a zbytečně jsme ztratili," hlesl vedoucí týmu Jiří Pospíchal.

„Soupeř přivezl mladé a běhavé mužstvo doplněné pár zkušenými hráči. První poločas se odehrával mezi vápny s mírnou převahou hostů. Nejvýraznější naší šanci měl na začátku Kovačka, když po  podběhnutí centru hostujícím gólmanem nedokázal míč usměrnit do brány. Když nás hosté začali v první půli víc tlačit, tak se po odraženém balónu krásnou střelou do šibenice prosadil hostující útočník.  Bohužel měl k zamíření dostatek místa. Ke konci poločasu hosté své vedení zvýraznili, když jim vyšel signál z rohu a pravý bek nikým neatakován prostřelil z vápna vše, co mu stálo v cestě. Před druhou půlí proběhla v kabině trošku důraznější domluva a došlo k oživení sestavy novými hráči. Opticky jsme díky tomu získali převahu, ale prakticky to bylo díky tomu, že se hosté zatáhli a hlídali si výsledek. I když s tím neměli moc problém, protože my dnes hráli bez invence. A pokud se nám podařilo překonat obranu hostů, tak Sobotkovi nevyšel krok a místo prázdné brány trefil tyč. Prostě zápas blbec, kdy nám nevyšlo nic a hostům dvě střely po našich chybách," dodal Pospíchal.

Branky: 22. Randliszek, 39. Černík. Rozhodčí: Soběslav. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 0:2.