Déšť ani vítr neodradil 273 běžců a běžkyň

V neděli 16. března uspořádal oddíl triatlonu TJ Slavoj Český Brod 21. ročník běhu „Českobrodská pečeť“. Tento běh se každoročně koná při příležitosti výroční povýšení města Českého Brodu mezi města královská. Dne 4. února 1437 císař Zikmund přijal Český Brod mezi města královská a následně mu dne 13. března 1437 povolil městský znak a přidělil mu právo pečetit červeným voskem.

Start dopoledního silničního běhu na 10 kilometrů byl jako obvykle v 10.30 hod. u autokempu u Podviničního rybníka. Počasí závodu moc nepřálo, od rána vytrvale pršelo a nechyběl ani silný vítr. Přesto se na start závodu postavilo 201 běžců (163 mužů a 38 žen). Při závodě se teplota pohybovala kolem 10 °C.

Závodníci absolvovali tradiční trasu běhu po silničce proti proudu potoka Šembery na obrátku v Dolánkách a zpět do cíle u Podviničního rybníka. Jako první proběhl cílem Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice), v čase 32:16 min. Druhý doběhl Vladimír Srb z Jihlavy (32:59 min.) a třetí byl nejrychlejší ze čtyřicátníků Jiří Brychta z Havlíčkova Brodu (33:12 min.)

Mezi ženami zvítězila Petra Kubešová (USK Praha), v čase 37:42 min., před Terezou Zuzánkovou z AC TEPO Kladno, 38:12 min. a Radkou Zbíralovou z MK Kladno, 42:07 min. Z českobrodských běžců byl mezi muži nejrychlejší Radek Skála (38:08 min), mezi ženami pak Eva Babicová (47:26 min.) z pořádajícího oddílu. Závod dokončili všichni závodníci.

Odpoledne pak proběhly v českobrodském parku a v okolí Pivovarského rybníka od 14.30 hodin běžecké závody pro děti a mládež. Při teplotě 11 °C a za silného nárazového větru se těchto závodů, na trasách od 95 m do 1950 m, zúčastnilo 72 běžců (37 chlapců a 35 dívek). Závodníci na prvních třech místech v každé kategorii obdrželi medaile a věcné ceny. Kompletní výsledky a fotografie ze závodu jsou umístěny na internetových stránkách oddílu triatlonu www.triathloncb.ic.cz a na www.behej.com