Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod válí dál, vyhrál další mač

Český Brod – Rakovník 2:0

První poločas příliš vzruchu nepřinesl ani před jednou brankou. Spokojenější odcházeli do kabin domácí, protože Štefančíkovi se podařilo odražený míč uklidit do sítě a zajistit Brodu nejtěsnější vedení. Ten ale mohl děkovat Sovovi v brance, který je nedlouho před vstřelenou brankou podržel nad vodou. Domácí nezvládli situaci při rozehrání rohového kopu, hosté se dostali do rychlého brejku i přečíslení dva na jednoho a Sova dokázal nepříliš povedené zakončení útoku zneškodnit.

Brod vedení zvýšil ihned po zahájení druhé půle. Gólman Kukla tělem srazil Kozáka v pokutovém území a nařízenou penaltou nepohrdnul M. Kopecký. Inkasovaná branka hosty přibrzdila, na trávníku se ale také přiostřilo a doplatil na to vyloučením po druhé žluté Štefančík. Oživení pro hosty přineslo trojí střídání během několika minut, mimo dobře zahrané standardní situace ale branku domácích neohrozili. Ti mohli vedení navýšit, bohužel Štefančík před svým vyloučením míč správně nenasměroval a jeden z českobrodských hráčů na míč ve skluzu před prázdnou brankou nedosáhnul.

„Spokojenost s vítězstvím je, ale hra dnes nebyla jako jindy, bylo to bez šťávy. Bylo to i tím, že nás Rakovník k většímu úsilí nepřinutil. V Rakovníku jsem tři roky trénoval, dnes mě svým předvedeným výkonem zklamal, mimo brejkové situace z prvního poločasu se do šance nedostal. Můžu tak říci, že to bylo povinné vítězství. Bohužel jsme přišli po zbytečné druhé žluté kartě o jednoho z nejlepších útočníků, byla to jeho velká chyba,“ řekl k utkání trenér Č. Brodu Jan Vlček.

Jeho kolega z opačného tábora měl do spokojenosti daleko. „Průběh utkání velmi ovlivnil náš brankově nezakončený brejk a obě inkasované branky byly absolutně nesmyslné. První jsme dostali, když stoper odhlavičkoval míč na Štefančíka, ačkoli za ním stál brankář, který měl míč sebrat, při druhé skončil zoufalý odkop domácích v našem pokutovém území a byla z toho penalta. Přestože soupeř je na druhém místě, ničím nás nepřekvapil, myslím, že byl hratelný Rozhodčí nechci komentovat, myslím si, že hlavní pískal slušně. Střídáním v rychlém sledu jsem chránil před vyloučením naše klíčové hráče, na hřišti se dost jiskřilo a bylo vidět, že na otočení výsledku asi nemáme, nicméně příchozí hráči to odehráli velmi slušně,“ řekl trenér Rakovníka Radim Suchánek.

Branky: 30. Štefančík, 46. M. Kopecký (z PK). Rozhodčí: Šiling. ŽK: 5:6. ČK: 78. Štefančík (ČB). Diváci: 280. Poločas: 1:0.

Č. Brod: Sova – Kopa, Skramužský, Šimr, Böhm – M.Kopecký (87. Kratochvíl), Putík (77. Skála), Pařízek, Vobořil – Štefančík, Kozák.

Rakovník: Kukla – Klasna (60. Krejčí), Vaidiš, Fojtík (63. Kučera), Bláha – Kedroň, Razim, Kešner (66. Roubík), John – Majer, Mžourek.