Český Brod si připsal cenný skalp

Třikrát v řadě nevyhráli, tabulkou se propadli až čtrnácté místo. A v posledním podzimním kole divizní skupiny B hostili třetí tým tabulky. Fotbalisté Českého Brodu si však s těžkou situací poradili a na domácím hřišti porazili Baník Souš 3:1.

Český Brod začal hodně aktivně, oproti minulým domácím zápasům mu vycházela i kombinace a přicházely i šance. Ve 20. minutě promáchl na desítce po centru z pravé strany Štefančík. O devět minut později to už ale klaplo. „Agilní Müller obral levého beka hostí o míč, postupoval z leva na brankáře, nezazmatkoval a dal přes celé malé vápno, kde nikým nehlídaný Walter skóroval," popsal první trefu zápasu vedoucí českobrodského mužstva Jan Křen.

Vedoucí gól domácí povzbudil. Měli nadále převahu, soupeř ale hrozil z brejků. Nakonec se mu podařilo i vyrovnat.  „Po trestném kopu z prava na zadní tyč nikým nehlídaný Christof hlavou vyrovnal," posteskl si Křen.

To však domácí hráče nijak nepoznamenalo a ve druhém poločase se hrálo podle starých not. Český Brod tlačil. Tři minuty po změně stran zahrál Brabec rohový kop na přední tyč, Vobořil hlavou přizvedl na zadní, kde Beutel nekompromisně pravačkou ze tří metrů zavěsil. V 70. minutě nepolapitelný Müller vnikl do vápna, byl faulován a Walter v pohodě proměnil pokutový kop. „Zápas se pak již v klidu dohrál. Je to naprosto zasloužená výhra. Tři body byly  opravdu potřeba," podotkl Jan Křen.

Branky: 29. Walter, 48. Beutel, 70. Walter z PK – 37 Christof. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Český Brod: Sova – Vobořil, Balík, Beutel, Kryštof – Brabec (89. Kratochvíl), Krejcar, Marek, Walter – Štefančík (69. Šťastný), Müller (80. Šusta).