Český Brod se loučil porážkou

Foto DENÍK/Michal BílekFotbalisté Českého Brodu zakončili letošní ročník divize domácí porážkou s kladenskou rezervou.

Český Brod - Kladno B 0:2

Než se stačil domácí tým dostat do herního tempa, vybrala si jeho obrana slabší chvilku. Čurda vyzval ke skórování Mašanského a ten se nemýlil. Poté to byl festival zahozených šancí ze strany Českého Brodu - Vobořil, Mičko a Szöcs měli vychýlenou mušku. Nedáš - dostaneš. Přesně tohle pravidlo platilo po půl hodině hry. Čurda obehrál svého strážce, za hranicí velkého vápna ze vzdálenosti dvaceti metrů technickou střelou upravil na 0:2.

Když pak domácí nedali do přestávky kontaktní gól a neproměnili v dalším průběhu tři tutovky, nemohli pomýšlet na dobrý výsledek. "Chtěl jsem vyhrát, protože jsem se loučil s divizní soutěží. Při mé šanci jsem pálil slabě," sypal si popel na hlavu jeden z domácích "hříšníků" Margolius.
Domácí se pak ještě chytali za hlavu při šancích Sháněla a Vobořila. Podobně si na druhé straně vedli Čurda s Mašanským.
"Pakliže na šance vyhrajeme 12:6, nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek," konstatoval kouč Českého Brodu Jan Vlček.
"Samozřejmě s výhrou jsem spokojený," uvedl po utkání trenér Kladna Radek Duda. "Do zápasu jsme šli s taktickými plány, důsledně bránit a vyrážet do brejků a nějaký proměnit. To se nakonec podařilo," dodal.

Branky: 4. Mašanský, 32. Čurda. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 0:2. Diváci: 160. Poločas: 0:2.
Český Brod: Sova - Skramužský (18. Kratochvíl), Margolius, Šimr, Böhm - Vobořil, Hubáček (46. Bartolšic), Kopecký, Kozák - Mičko, Szöcs (70. Sháněl).
Kladno B: J. Pejša - Nejedlý, M. Pejša, Všetečka, Jaráb - Bambur (90. Hartman), Dubský, Zeze, Čurda - Mašanský, Jánoš (88. Rendla).