Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod rozhodl o svém vítězství až po změně stran

Jarní cestu SK Rakovník za záchranou v krajském přeboru po jejich výhře nad Louňovicemi a remíze v Novém Strašecí přerušil v sobotu dopoledne papírový favorit z Českého Brodu, který si domů odvezl všechny tři body.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Nehasila se na sluncem zalitém pažitu odehrávala zajímavá partie. Hosté svými přímočarými akcemi dávali najevo, že neokupují druhou příčku v tabulce náhodou, a domácí, jimž si už ve 2. minutě v souboji s gólmanem hostů Sovou zranil stehenní sval Isteník a musel být vystřídán Červeným, nechtěli zůstat pozadu. A tak se v prvním poločasu akce svižně přelévaly ze strany na stranu, ale chybělo jim úspěšné zakončení.

Nedorozumění Mžourka s Doubravou nepotrestal Štefančík, který z dvanácti kroků netrefil prázdnou rakovnickou svatyni, a projektily domácího Pucholta a českobrodského Bureše minuly tyče o pověstný vlásek.

O gólový zápis si těsně před přestávkou říkal povedený trestný kop Fojtíka z osmnácti metrů, který Sova konečky prstů vytáhl nad břevno, a pak po rohovém kopu Mžourka se hlavička Schwendta těsně vyhnula šibenici.

Do druhého dějství Rakovničtí vstoupili náporem, ale byli to hosté, kteří se v 53. minutě ujali vedení, když jejich centr přelétl celým malým vápnem domácích k nekrytému Pechovi, jenž z úhlu poslal merunu do sítě – 0:1.

Krátce nato mohl po Razímově trestném kopu srovnat skóre Fojtík, ale jeho hlavička šla vedle. Naopak v 63. minutě domácí dostali druhý úder, na němž měl velký podíl jinak velmi dobře hrající Hornof. Jeho chybnou rozehrávku ve velkém vápně zachytil hostující útočník, jehož domácí poté zastavili jen za cenu faulu a nařízený pokutový kop Valenta bezpečně proměnil – 0:2.

Od té doby se už hosté soustředili na hlídání svého náskoku. Nikam nespěchali, soustředili se na defenzívu a ve středu hrací plochy přenechali iniciativu domácím, ale do svého pokutového území je nepouštěli. Výjimkou byla po úniku Pucholta šance na penaltové značce stojícího Schwendta, který však z otočky bránu minul.

„Začátek zápasu byl z naší strany nervózní a soupeř měl v prvním poločasu navrch. Lépe se pohyboval a dobře kombinoval. Přesto jsme si vytvořili několik velmi dobrých šancí, které jsme bohužel neproměnili. I když jsme po změně stran byli herně lepší, hrubými chybami jsme hostům nabídli příležitosti, které využili. Myslím si, že dnes nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo“, viděl duel asistent rakovnického trenéra Jaroslav Hamouz.

„Oba týmy chtěly vyhrát. To bylo vidět. Nám ze začátku dělalo velké problémy obrovské hřiště. Nemohli jsme se tam pořádně dostat. Pak jsme si vytvořili čtyři šance, které jsme bohužel nedali. Skórovat jsme dokázali až ve druhé půli. Naše vítězství je z tohoto pohledu zasloužené,“ uvedl trenér Českého Brodu Jiří Tesař. „Soupeř byl ale kvalitní. Jeden z nejlepších, s kterým jsme se utkali. Chtěl hrát fotbal a to se mi líbí. Bohudík, že jsme dali ty dva góly,“ dodal Tesař.

Branky: 53. Pech, 63. Valenta z PK. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0.