Český Brod prováhal dvoubrankové vedení

Foto: Martin ŠnajdrFotbalisté Českého Brodu jsou po sobotním zápase s Přední Kopaninou spokojeni s bodem. V dalším kole divizní skupině B ale mohli brát všechny tři.

Český Brod – Přední Kopanina 2:2

Začalo se velmi aktivně. Do první šance utkání se dostal hned v první minutě českobrodský Kozák. Chvíli na to unikl na druhé straně Horák. Skóre se ale ani v jednom případě neměnilo.

Domácí hráči se museli bránit i dalším šancím Přední Kopaniny a hosté byli lepším týmem. Skóre však otevřeli Českobrodští, když míč do branky ve třinácté minutě usměrnil Petr Lehovec.

Za necelých sedm minut ale byli hosté blízko vyrovnání. Pavel Sedláček dostal přihrávku na hranici vápna a tvrdou ranou minul. Napodobit se ho snažil i spoluhráč Pavel Mareš, trefil ale jen tyč.

Nedáš, dostaneš. Přesně toto tvrzení platilo i v tomto případě. Hostům unikl českobrodský Vobořil, předal Kozákovi a ten v osmadvacáté minutě skóroval. „Vyvíjelo se to pro nás velmi dobře, vedli jsme dokonce dva nula. Škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ hlesl domácí trenér Karel Tošnar.

I po poločase se hrálo zejména před domácí brankou. Hostům se dokonce povedlo dostat míč za domácího gólmana Lukeše, ovšem gól nemohl být uznán pro ofsajd.

Po chvíli se mohlo skóre měnit na druhé straně. Ovšem obrana zafungovala bezchybně. V 66. minutě odešel ze hřiště první střelec utkání Lehovec a nahradil ho Smiljanič. Ten se mohl stát hrdinou utkání. Okamžitě po střídání unikal sám, ovšem hostující gólman Jeřábek vyběhl a k míči se dostal rychleji. „Měli jsme tam jednu, nebo dvě tutovky, které kdybychom proměnili, tak bychom asi vyhráli,“ mínil Tošnar.

Patnáct minut před koncem totiž na 2:1 snížil hostující Miloslav Houška a po deseti minutách srovnal Horák. „Ztratíme vyhrané utkání,“ hřímali při odchodu do šaten někteří domácí hráči. „Určitě jsme nebyli lepším týmem,“ podotkl trenér Tošnar.

Domácího trenéra trochu mrzely neproměněné tutovky. „Takový je ale fotbal, i oni se dostali do slibných šancí. Bod je podle mě zasloužený pro obě dvě strany,“ uzavřel Tošnar.

Branky: 13. Lehovec, 28. Kozák - 76. Houška, 86. Horák. Rozhodčí: Orel. ŽK: 3:6. Diváci: 230. Poločas: 2:0.
Český Brod: Lukeš - P. Kopecký, Skramužský, Pařízek, Sobíšek - Lehovec (66. Smiljanič), M. Kopecký, Sus, Valenta - Vobořil, Kozák (80. Hubáček).