Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod přišel o body i oporu Ungermanna

Z utkání Český Brod - České Budějovice (6:4). Autor: Martin ŠnajdrNohejbalisté Českého Brodu padli i ve třetím kole extraligy. Tentokrát se o to postaral tým Benešova, který domácím nadělil pořádný příděl. Samotné zápasy byly ale překvapivě vyrovnané.

TJ Slavoj Český Brod – SK Šacung ČNES Benešov 0:6

Úvod Českobrodským vůbec nevyšel. Po prvních dvojicích už prohrával o dva body. „Pak už se to s námi veze," podotkl českobrodský kapitán Tomáš Cibulka.
Soupeře ale překvapivě více potrápila mladší z dvojic ve složení Janík a Vokáč, kteří o svůj zápas přišli až ve třetím setu. „Hrají výborně, ve třetím setu ale prohrají asi nezkušeností, nedotáhnou to," přemítal Cibulka.

Podobný osud měly i následující trojice. Hosté z Benešova tak rázem byli kousek od vítězství. „Výsledky jsou špatný, ale hra není tak hrozná," hodnotil Tomáš Cibulka. Ovšem ani vložená dvojice nevedla k úspěchu. Stav tak byl rázem hrozivých 0:5.

Celé utkání nakonec uzavřel už souboj jednotlivců. „Bylo to vyrovnaný, ale na to se nikdo neptá," nastínil Cibulka.

Českému Brodu byly zřejmě osudné třetí sety. Kromě úvodní dvojice se totiž všechny zápasy rozhodovaly až ve vyrovnaném třetím setu. „Celé sety vedeme a na tu desítku se nedostaneme," láteřil Cibulka.

Ten teď ale musí řešit ještě další nemilou situaci. Během zápasu si totiž obnovil zranění kolena dvojnásobný mistr světa Vilém Ungermann, který do Českého Brodu přišel před touto sezonou. Toto utkání navíc pro něj bylo vůbec první v českobrodském dresu.

Zranění kolena, jak se zdá, Českému Brodu zatím letos pořádně komplikuje sezonu. Už v prvním zápase totiž přišli o Chuchlu.  Bez Ungermanna ale prý Český Brod čekají krušné chvíle. „Bez něj budeme mít problémy, je to pan hráč," hodnotil kapitán Tomáš Cibulka.

Českobrodské teď čeká náročný víkend. Už v sobotu se postaví k zápasu v Čelákovicích a hned v neděli se pak střetnou na vlastním hřišti s celkem Vsetína.  Začátek zápasu je dopoledne v 10 hodin.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Janík, Kaděra, Knytl, Sýkora, Ungermann, Vokáč.