Český Brod přenechal všechny body Vsetínu

Foto Martin ŠnajdrNohejbalisty Českého Brodu čekal po senzační výhře v Janovicích v dalším kole ligové soutěže, souboj s celkem Vsetína.

Utkání se začalo pro domácí vyvíjet slibně, dokonce měli první dvojici rozehranou na výhru. To se však nepovedlo a první dvojku ve třetím setu ztratili. Cibulka s Cmíralem ve druhé dvojici zúročili své zkušenosti a vcelku hladce zvítězili 2:0 na sety.

Do první trojky nastoupila osvědčená sestava Cibulka, Kaděra, Sýkora ověnčená několika úspěchy z posledních zápasů. Tentokrát však podala špatný výkon. Hru pozvedl až Majer, který nahradil Kaděru, ale na výhru to již nestačilo. „Něco tomu chybělo, ale to se stává, že po čtyřech zápasech prohrajeme trojku,“ vysvětloval českobrodský trenér Tomáš Cibulka.

V třetím zápase nastoupil Cmíral, Vokáč a Janík. Po vcelku vydařeném utkání ale nezvládli poslední set, kde byli jen jediný míč od rozhodujícího bodu, který nakonec urval celek Vsetína. Soupeř se tak dostal do vedení 3:1.

Vložená dvojice dala Českému Brodu šanci na úspěch. Sýkora s Vedralem potvrdili svoji velmi dobrou spolupráci a snížili na 2:3.

Do singlu nastoupil tentokrát opět Vedral. „Nastoupil proti němu bývalý slovenský reprezentant, i když je už v letech, tak je vidět, že mu to pořád kope,“ hodnotil Cibulka. Vsetín se po souboji jednotlivců dostal do vedení 4:2.

K trojici se znovu postavil Cibulka, Kaděra a Sýkora a tentokrát se jim vedlo. Následující trojice však prohrála a bylo to 3:5.

Třetí dvojice zápasu, do které nastoupil Janík a Kaděra, vrátila zápas do poslední dvojice, snížila tedy stav na 4:5.

Poslední dvojice Cibulka, Cmíral velmi dobře odehrála první set ve svém zápase. Ve druhém ale nezvládla koncovku a o osudu Českobrodských rozhodoval set třetí. „Měli jsme to dobře rozehrané a ve třetím setu jsme to absolutně nezvládli, to byla jednoznačně naše chyba,“ přiznal Cibulka. Celé utkání tak skončilo výhrou hostů 6:4.

„Teď bychom potřebovali vyhrát a doma se Zručí to pak potvrdit,“ předjímal Cibulka.

Zda Českobrodští udělají první krok tohoto plánu, se ukáže již tuto sobotu, kdy nastupují k zápasu dalšího kola 1. ligy nohejbalu mužů na hřišti Solidarity Praha.