Český Brod neuspěl proti oslabenému Děčínu

Ilustrační foto. Autor: Zdeněk PíšaV posledním domácím utkání právě končícího ročníku divizní fotbalové soutěže přivítal ve skupině B Řezuz Děčín na svém útulném stadionku v neděli odpoledne souseda z tabulky Český Brod.

Řezuz Děčín – Český Brod 2:0

Ani jednomu týmu už vůbec o nic nešlo, v tabulce se na pátém a šesté místě mohly pouze v případě výhry hostů vystřídat, nebo si mohly o jednu příčku polepšit, respektive pohoršit. To bylo ale tak všechno. Podle toho také zápas vypadal. Hrál se bezstarostný taktikou nesvázaný fotbal, ve kterém se urodilo několik velmi zajímavých situací na obou stranách urodilo.

Už ve druhé minutě se do velké šance dostal domácí Demčenko, překopl však branku. O čtyři minuty později se podobná situace opakovala na druhé straně, Bartolšic si ale vedl stejně jako děčínský hráč. Ve 12. minutě se do tutovky dostal českobrodský Kozák, mířil však těsně vedle. Pak přišel pro domácí šok. V 19. minutě podruhé fauloval ve středu hřiště Čonka, viděl druhou žlutou kartu a tudíž následovala červená. Na řezníky tak čekalo dlouhých sedmdesát minut v oslabení o jednoho hráče. Ke cti ale musíme poznamenat, že oslabení domácí zvládli na jedničku. Děčín se mohl dostat do vedení už v první půli, Runt ale nařízenou penaltu za faul na Nováka v poslední minutě první půle neproměnil. Trefil jen tyč.

Co se děčínskému kapitánovi nepovedlo na sklonku první části vynahradil si v 63. minutě, kdy pohotově otevřel skóre zápasu. O pět minut později nastoupil střídající Kyncl, který na hřiště vlétl jako uragán a nechytatelnou ranou vymetl pavučinky v levé šibenici českobrodské branky. „V první půli jsme byli lepší a měli jsme proměnit nejméně dvě jasné šance, po obrátce už to bylo z naší strany špatné,“ řekl asistent trenéra hostů Viktor Pařízek, Trenér Děčína Vladimír Vašák poznamenal: „Před klukama smekám, odehráli velmi dobrý zápas a jsem rád, že jsme se rozloučili výhrou.“

Branky: 63. Runt, 68. Kyncl. Rozhodčí: Martínek. ŽK 5:2. ČK 19. Čonka (Děčín). Diváci: 220. Poločas: 0:0.

Český Brod: Sova – Šimr, Margolius, Szöcs, Hubáček, Končický, Kratochvíl, Bartolšic, Vobořil, Skramužný, Kozák. Střídali: Kopecký, Böhm.