Český Brod neproměnil penaltu a s Litvínovem remizoval

Foto Martin ŠnajdrFotbalisté Českého Brodu remizovali ve 24. kole divizní skupiny B s celkem Litvínova. Domácí dvakrát v zápase vedli, ale Severočechům se podařilo pokaždé srovnat.

Český Brod – Litvínov 2:2

Českobrodští začali s chutí a hned v páté minutě se radovali z gólu. Po rohovém kopu se k míči dostal Petr Vobořil, míč okamžitě poslal na Smiljaniče a ten ho nasměroval do branky. Za dvě minuty se do šance dostal i Hubáček, ten se ale z gólu neradoval.

S postupem času se do tempa dostali i hosté a hned bylo před českobrodskou brankou pořádně horko. V deváté minutě domácí zachránil až nadvakrát gólman Lukeš.

Českobrodští ale mohli jít už do dvougólového vedení. Po faulu na domácího Petra Vobořila nařídil rozhodčí v 37. minutě penaltu. Postavil se k ní Michal Kopecký, ovšem gólman hostí jeho střelu s přehledem zlikvidoval. „Neproměněná penalta vývoj zápasu určitě ovlivnila, ale pořád jsme vedli,“ zamyslel se českobrodský kapitán Viktor Pařízek.

Stav se měnil až po změně stran. Hned v 46. minutě na 1:1 srovnal litvínovský Lukáš Stožický. „Inkasovali jsme po našich chybách,“ přemítal Pařízek. Za necelých dvacet minut hosté mohli jít dokonce do vedení. Gól jim ale nemohl být uznán pro ofsajd.

Skóre se měnilo až v sedmasedmdesáté minutě, kdy českobrodský Michal Kopecký poslal domácí do vedení. Dvě minuty na to však již podruhé srovnal, tentokrát střelou téměř z poloviny, hostující Lukáš Stožický. „Chybovali jsme u obou gólů,“ zlobil se českobrodský kapitán.

I přes závěrečný nápor českobrodských hráčů se stav již neměnil. „Byl to vyrovnaný zápas a rozhodly chyby,“ míní kapitán Pařízek.

Doma v Českém Brodě tak zůstal jediný bod za remízu 2:2.

Branky: 5. Smiljanič, 77. Kopecký – 46. a 79. Stožický. Rozhodčí: Burda. ŽK: 2:2. Diváci: 128. Poločas: 1:0.

Český Brod: Lukeš – Sobíšek, Šimr, Pařízek, P. Kopecký – Lehovec (56. Sus), Hubáček (87. Samec), M. Kopecký, Kozák – Vobořil, Smiljanič (62. Paluka).