Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod na turnajové vítězství stále čeká

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Pavel SlavíčekFotbalisté Českého Brodu sice minulý týden poprvé v přípravě vyhráli, na turnajové vítězství na pražském Vyšehradě stále ale čeká. Naposledy podlehli juniorce pražské Slavie.

„Proti doposud neporaženému týmu jsme nastoupili s respektem. Od začátku měla Slavia převahu. Tu korunovala v 6. minutě, kdy si Vobořil dal vlastní gól. O čtvrt hodiny později vyrobil hrubku brankář Sova, když si křikl mám, ale neměl. Mezi těmito dvěma brankami soupeře měl dvě tutovky Štefančík. Při první ho vysunul Krejcar, ale on nedal a poté hlavou ze tří metrů těsně minul. Přestože jsme se po změně stran bránili, dokázali jsme skórovat. Nejprve přihrál Krejcar do ulice Štefančíkovi, který se mimořádně nemýlil a dvacet minut před koncem Krejcar z trestného kopu z pětadvaceti metrů snížil na 2:3. Musím uznat, že Slavia byla jasně lepší. Sova chytil ještě pět jasných tutovek a penaltu, navíc Petr Kopecký dvakrát vyrážel míč z brankové lajny," uvedl vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

"Po utkání jsem mluvil s trenér Ivo Knoflíčkem a ten říkal, že ti kluci jsou pod smlouvou. Trénují dvakrát denně, jsou pětkrát až šetkrát týdně na hřišti, takže ten rozdíl musel být znát," podotkl Křen.

Za Český Brod nastoupil jeden nováček. „V záloze jsme zkoušeli Mařase z Turnova," objasnil Křen.

Další utkání na zimním turnaji sehraje Český Brod v sobotu. Od 9.00 hodin se střetne s juniorkou pražských Bohemians.

Český Brod – Slavie 2:3

Branky: 51. Štefančík, 70. Krejcar. Poločas: 0:2.