Český Brod jasně porazil Libiš a zatím neztratil ani bod

tzýHráči Českého Brodu si ve víkendovém kole krajského přeboru připsali další výhru. Vcelku hravě si doma poradili s týmem Libiše a v podzimní části letošní sezóny zatím nepoznali porážku.

Český Brod – Libiš 4:1 (3:0)

Domácím se začátek sobotního utkání povedl na jedničku. „Byli jsme jednoznačně lepším týmem,“ hodnotil českobrodský trenér Jiří Tesař. Soupeře takřka k ničemu nepustili.

Už v šesté minutě utekl zprava českobrodský Michal Štefančík a pak poslal přihrávku napříč malým vápnem. Ta si našla Červenku, který se nemýlil. Český Brod šel do vedení. Hráči pod vedením trenéra Jiřího Tesaře přidali z penalty další gól. Pak teprve poprvé vážněji zahrozili hosté. V pětatřicáté minutě ale libišský Petr Špička z přímého volného kopu domácího gólmana neohrozil. Jeho střela minula branku asi o tři metry. Necelých pět minut poté se ale znovu radovali domácí. Tentokrát se trefil Hubáček.

Těsně před koncem poločasu mohli domácí přidat další gól. Stav utkání se ale neměnil. „Chtěl jsem zakončit nůžkami, ale promáchl jsem do prázdna,“ popsal situaci českobrodský kapitán Michal Mrázek.

Vstup do druhé půle vyšel překvapivě lépe hráčům Libiše. Český Brod v tu chvíli tápal. „Po poločase jsme přestali hrát, kluci si asi mysleli, že už to mají v kapse a nemůže se jim nic stát,“ přemítal českobrodský trenér Jiří Tesař. Patnáct minut po pauze mohli hosté snížit. Domácí gólman Kosmák se ale v brance natáhl a střelu jen tak tak vytěsnil. „Přežili jsme to a pak jsme se dostali zpátky do hry,“ řekl Jiří Tesař. Gól na 4:0 si připsal Michal Štefančík. Do branky libišského Václava Kratochvíla zakončil parádní ranou.

Utkání nedohrál domácí David Hubáček. Po jednom ze zákroků opustil hřiště na nosítkách. „Je v pořádku, měl to jen silněji nakopnuté,“ objasnil trenér Jiří Tesař. Čestný zásah ale nakonec zaznamenali i hosté. To na časomíře zbývalo do konce zápasu zhruba sedm minut. „Tam to nádherně trefili,“ chválil soupeře českobrodský trenér. Těsně před koncem viděl po jednom ze zákroků hostující Michael Pražák červenou kartu. Libiš tak dohrávala v deseti.

Českému Brodu se na začátku sezóny daří. „Myslím, že se nám tu podařilo dát dohromady vynikající partu,“ mínil Tesař. Tým dokonce ještě neztratil ani bod.

Branky: 6. Červenka, 18. a 68. Štefančík, 39. Hubáček Rozhodčí: Košťálek Diváci: 100 Poločas: 3:0 Český Brod: Kosmák – Mrázek, Mlejnek, Bureš, Kozlíček– Kopecký, Červenka, Krejcar, Hubáček (80. Pech) – Trnka (76. Jánoš), Štefančík (69. Moravec)