Český Brod doma vyhrál, o extralize se rozhodne v sobotu

Foto: Martin ŠnajdrNohejbalové mužstvo Českého Brodu se v sobotu odpoledne utkalo ve druhém barážovém zápase o extraligu s družstvem Děčína. Boj o extraligu přilákal na českobrodské hřiště za nemocnicí množství diváků.

Ti vytvořili perfektní atmosféru a mohli sledovat urputný boj českobrodského týmu, který nakonec uspěl a vyrovnal tak poměr zápasů v sérii na 1:1. O účastníkovi nejvyšší české ligy se tedy rozhodne příští víkend v Děčíně.

V sobotním zápase se hosté záhy dostali do vedení 1:0. „Ta první trojka byla utrápená, chyběla tomu lehkost,“ přemítal po zápase kapitán Českého Brodu Tomáš Cibulka.

Ve druhém zápase však hosté nemohli najít to správné rozpoložení a složení, a tak se domácím hráčům Českého Brodu podařilo rychle srovnat. Hosté před singlem vedli již 3:1, ovšem pak k obratu zavelel českobrodský Jan Sýkora. Ten sice první set singlu prohrál, v dalším setu se ale rozjel jako lokomotiva a druhý i třetí set vyhrál. „Smekám před ním klobouk, vždyť porazil mistra světa,“ vysekl mu po zápase poklonu kapitán Tomáš Cibulka. Sýkora byl totiž základním stavebním kamenem domácích a i pro ostatní hráče byly jeho výkony hnacím motorem.

Jeho počínání napodobila i další trojice, která srovnala na 3:3. Po následující úspěšné trojce se dostali Českobrodští do vedení 4:3. Dvojku začali lépe hosté, když vyhráli první set. V jeho závěru se však hráči Českého Brodu rozjeli, což zúročili v tom dalším, který vyhráli jasně 10:3. Ač se Děčínští snažili sebevíc, třetí set zůstal v rukou domácích, kteří se tak v bouřlivém domácím prostředí radovali z výhry 5:3. „Smekám před mančaftem,“ hodnotil po zápase Cibulka.

Kapitán Českého Brodu Tomáš Cibulka po předvedeném výkonu před domácím publikem věří, že i na hřišti soupeře mají v boji o extraligu šanci. „Dá se tam hrát. Děčín stojí na dvou hráčích, jen potřebují prolomit,“ míní Tomáš Cibulka. „Věřím tomu, že to zvládneme“ uzavřel.

O tom, který tým si v příštím ročníku zahraje extraligu rozhodne až poslední zápas, který se v Děčíně hraje v sobotu 17. října. Na rozhodující utkání se chystá i početná skupina brodských fandů.