Český Brod doma poprvé zaváhal

Foto: Martin ŠnajdrFotbalisté Českého Brodu doma poprvé nevstřelili dvě branky a to se jim stalo osudné. V dalším kole divizní soutěže na Kutilce pouze remizovali s Brozany.

Český Brod - Brozany 1:1

V prvním poločase měli navrch taktičtěji hrající hosté, kteří dokázali také potrestat po rohovém kopu Vacka nedůslednost domácí obrany. Stoper hostí Vaněk měl dost prostoru k tomu, aby zamířil přesně k levé tyči Sovovy brány.
Domácí se snažili s výsledkem co nejrychleji něco provést, avšak bylo zřejmé, že přílišná snaha byla na úkor přesnosti. Z dobrých pozic pálili daleko vedle, aby v závěru první půle centr Kozáka nestihl Vobořil hlavičkovat za Vachova záda a těsně před odchodem do kabin Skramužský jen protrhl těžkopádnost v koncovce, kdy M. Kopeckému pouštěl míč do dobré palebné pozice, ale ten znovu namířil daleko vedle.

Ve druhé půli drželi taktovku domácí stejně pevně v rukách. Nastěhovali se před velké vápno brozanských hráčů. Ne jen před ním, ale i v něm bylo neustále dusněji. Rozhodčí Janoch ve dvou případech byl vůči hostím tolerantní, když neodpískal pokutové kopy. Několik dalších závarů vyřešili hosté s dávkou štěstí a v momentu, kdy se zdálo, že si soupeř odveze tři body, posoudil zákrok mladého Khüna na Vobořila jako penaltový. Michal Kopecký předvedl něco, čemu se říká fotbalový psí kus, protože při exekuci trefil levou šibenici a od ní míč putoval do sítě.

Branky: 90. (+ 4 ) M. Kopecký z PK - 21. Vaněk. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 0:2. Diváci: 280 . Poločas: 0:1.
Český Brod: Sova - Kopa (86. P. Kopecký), Šimr, M. Kopecký, Böhm (76. Bartolšic) - Putík (63. Mrázek), Pařízek, Vobořil, Skramužský - Štefančík, Kozák.