Českobrodští nohejbalisté senzačně vyhráli v Janovicích

Z utkání Český Brod - Bělá (6:3).Autor: Martin ŠnajdrNohejbalisty Českého Brodu čekal v první májový den souboj na hřišti Janovic. Českobrodští hráči podali slušný výkon a potvrdili stoupající formu.

Do první dvojice utkání nastoupil Cibulka a Cmíral. Osud ale hostům nastražil první překážku. „Záhy se zranil hrající trenér Tomáš Cibulka,“ řekl českobrodský kapitán Jan Cmíral. Nebylo to ale jediné zranění týmu z Kolínska. Jana Vokáče brzy začalo trápit tříslo a i mladého Marka Vedrala během celého zápasu sužovaly zdravotní problémy.

Český Brod se po první dvojici ujal vedení a i druhý zápas, ve kterém se sice trápili s koncovkou, skončil úspěchem pro hráče z hřiště za nemocnicí. „V určitých chvílích jsme měli i trochu štěstí,“ hodnotil Jan Cmíral.

I první trojici se dařilo a vcelku jasně dostala svůj tým do vedení už 3:0. Druhá trojice už v prvním setu prohrávala 8:4, pak ale zaveleli k obratu a hosté vyhráli 10:8. Druhý set pak už Českobrodští zcela ovládli.

I vloženou dvojici ovládl českobrodský tým, jmenovitě Vedral se Sýkorou, a ti upravili rozdíl už na 5:0. Singl je v letošní sezoně královskou disciplínou mladého Marka Vedrala. Ten ale do bojů nezasáhl. „Necítil se dobře, proto nastoupil Jan Sýkora,“ osvětlil volbu tohoto kola Jan Cmíral.

Sýkora se v souboji jednotlivců dlouho trápil v útoku, pak ale zúročil své zkušenosti a ve třetím setu těsně vyhrál. Hosté tak jasně zvítězili 6:0. „Překvapivý výsledek, ale o to víc senzační,“ usmíval se Cmíral.

Českobrodští potřetí za sebou vyhráli a v dalším kole 1. ligy nohejbalu je čeká tým Vsetína.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Vedral, Janík, Kaděra, Sýkora a Vokáč.