ČESKOBRODSKÁ VÁNOČNÍ DESÍTKA měla letos rekordní účast!

V neděli 21. prosince uspořádal oddíl triatlonu TJ Slavoj Český Brod již 22. ročník silničního běhu na 10 kilometrů „Českobrodská vánoční desítka“, který se konal i díky finančnímu příspěvku města Český Brod. V den zimního slunovratu se na startovní čáru závodu u Podviničního rybníka postavilo 210 běžců – 164 mužů a 46 žen, čímž byl vytvořen nový účastnický rekord.

Bylo skoro zataženo, teplota vzduchu 5°C a foukal nepříjemný západní vítr 7 m/s. V 10:30 hod. zazněl startovní výstřel a běžci se vydali po silničce, pozvolna stoupající údolím potoka Šembery, na obrátku v Dolánkách a po stejné trase se pak vrátili do cíle u autokempu.

Cílem jako první, v čase 32:19 min., proběhl Saji Abdelkabir (Itálie – Salsonaggiore) před Lukášem Pomezným (Atletika Písek) – 32:40 min., loňským vítězem Milanem Janouškem (TJ Sokol Kolín – Atletika) – 32:42 min. a vítězem kategorie „čtyřicátníků“, kterým byl Serbessa Mulugeta (Týn nad Vltavou, původem z Etiopie) – 33:20 min.

Mezinárodní účast závodu podtrhl vítěz „padesátníků“, Ukrajinec Viktor Petronjuk (TJ ČZU Praha), který v 54 letech zdolal trasu závodu za 36:53 min. Vedle rekordní účasti a mezinárodní účasti potěšilo i početné zastoupení běžců z Českého Brodu a jeho blízkého okolí (14 běžců z města; dalších 21 běžců z okruhu do 10 km od města).

Z Českobroďáků byl letos nejrychlejší Dominik Skála, v čase 40:09 min. Z běžců z blízkého okolí se vyznamenal Miroslav Říha ze Sokola Sadská, který zvítězil v kategorii „šedesátníků“ – v 69 letech, jako nejstarší v kategorii, zaběhl čas 45:12 min.

Po doběhnutí se závodníci v jídelně autokempu občerstvili tradičním domácím perníkem a horkým čajem, který si dle přání mohli ochutit rumem. Krátce po poledni proběhlo vyhlášení výsledků. Finanční ceny byly předány nejrychlejším pěti běžcům v celkovém pořadí mužů a prvním třem běžkyním v celkovém pořadí žen. Chvíle slávy si pak na stupních vítězů vychutnali i nejrychlejší závodníci v pěti kategoriích mužů a třech kategoriích žen.  Věcné ceny, včetně malovaného pamětního hrnku, obdrželo prvních pět mužů v kategorii do 39 let a nejlepší tři běžci v každé z ostatních kategorií. Kompletní výsledky a fotografie ze závodu jsou umístěny na stránkách oddílu triatlonu www.triathloncb.ic.cz