Českobrodská pečeť - 16. ročník běhu

běžecOddíl triatlonu TJ Slavoj Český Brod uspořádal v neděli 22. března 2009 již 16. ročník silničního běhu na 10 kilometrů „Českobrodská pečeť“. Start závodu byl tradičně v 10:30 hod. u autokempu u Podviničního rybníka. Bylo polojasno, v průběhu závodu se zatáhlo a začal foukat nepříjemný vítr. Teplota se v průběhu závodu pohybovala od 5,5 do 6,5°C. Jako každoročně se běželo po silnici proti proudu potoka Šembery na obrátku v Dolánkách a zpět. Na start se postavilo a závod absolvovalo 106 závodníků ( 91 mužů a  15 žen).

V cíli se objevil jako první Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) v čase 33:09 min., druhý doběhl vítěz kategorie 40-49 let Gareth Davies (Liga 100 Praha) v čase 33:44 min. a třetí skončil Jiří Wallenfels (Sokol Vinohrady) v čase 34:15 min. Absolutní traťový rekord závodu v mužských kategoriích zůstal nepřekonán – drží ho již od roku 1997 Michal Jeránek - 30:37 min.

Mezi ženami zvítězila Karla Mališová (vítězka kategorie nad 45 let) z TJ Zentiva s časem 42:25 min. Druhá doběhla v čase 43:24 min. Radka Zbíralová (vítězka kategorie 35-44 let) z TJ Zentiva a třetí skončila Svatoslava Kacířová (vítězka kategorie do 34 let) z LOKO Trutnov v čase 44:00 min. Absolutní traťový rekord závodu v ženských kategoriích zůstal také nepřekonán – drží ho od roku 2006 Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) s časem 36:45 min.

Po doběhu čekalo závodníky v jídelně autokempu tradiční občerstvení - čaj s rumem a domácí perník. Nejrychlejší tři muži a nejrychlejší tři ženy pak převzali vypsané finanční ceny. Na stupních vítězů je pak vystřídali i nejlepší v jednotlivých kategoriích - prvních pět mužů v kategorii do 39 let a nejlepší tři v každé z ostatních sedmi vypsaných kategorií, kteří obdrželi věcné ceny, t.j. něco pro zahřátí a  bonboniéry. Nejstarším účastníkem byl Jiří Pejpal (Liga 100 Praha) který v 75 letech dosáhl času 52:40 min. Nejstarší závodnici mezi ženami bylo 54 let.

Kompletní výsledky závodu jsou umístěny na internetových stránkách oddílu triatlonu www.triathloncb.ic.cz