Českému Brodu jarní domácí premiéra nevyšla

Prvním soupeřem v této sezoně první ligy byli na českobrodském hřišti za nemocnicí nohejbalisté z Plzně.

Do utkání vstoupili lépe hosté, když vyhráli obě úvodní dvojky. Následné trojice ale dostaly Český Brod do hry. Před vloženou dvojicí tak byl stav vyrovnaný 2:2.

„Vložená dvojice byla zlomovým momentem,“ hodnotil českobrodský trenér Tomáš Cibulka. Tato dvojice totiž domácím vůbec nevyšla. V prvním setu vedli už 9:6, ovšem ještě to byl těžký boj.

Hostům se totiž povedlo srovnat. „Nevím, jestli je to podcenění toho rozhodujícího úderu,“ přemítal Cibulka. Domácí dvojice Vedral s Kaděrou první set ještě uhájila, ovšem zbylé dva už byly nad jejich síly.

Sólo ale naopak vyšlo mnohem lépe domácím. Trenér na něj postavil teprve osmnáctiletého Marka Vedrala. „Strašně mile překvapil,“ chválil ho po zápase. Český Brod vyrovnal a dostal se opět do hry.

Následná trojice hráčům z hřiště za nemocnicí vyšla a Českobrodští se dostali poprvé v zápase do vedení. Bohužel ale naposledy.

Další trojka už lépe vyšla hostům, kteří nepustili ani následné dvojice. Hráčům Českého Brodu tak dojem ze sobotního zápasu pokazil nejen neustále vracející se déšť, ale i konečný výsledek. Hráči z Plzně si totiž domů odvezli výhru 6:4.

„Musíme si nad tím sednout, už potřebujeme bodovat,“ míní před zápasem v Aši Tomáš Cibulka.