Brod v Kladně nezvládl úvod, navíc si dal dva góly sám

Lukáš Zoubele (vlevo) marně naháněný obránci Českého Brodu. Častý obrázek sobotního mače.Autor: DENÍK/ Rudolf MuzikaPoté, co fotbalisté SK Kladno B v divizi dvakrát po sobě podlehli poslednímu celku tabulky, zažehnali krizi na na domácím trávníku v Kročehlavech přehráli druhý Český Brod jasně 3:0.

Kladnu se vyplatilo posílení o oporu A týmu Lukáše Zoubeleho. Ten už ve druhé minutě otevřel skóre, na začátku druhého poločasu si vymodlil červený faul hostujícího Šimra a poté dával laciný gól na 3:0. Mezitím hosté sami vlastní hrubkou připravili branku také Roučkovi.

Domácí vlastně mohou poděkovat šéfovi Teplic Františku Hrdličkovi. Ten nechává Zoubeleho v Kladně jen na hostování a nedovoluje mu, aby zasáhl do vzájemných duelů prvoligových áček. Zoubele tak sice nemůže hrát v neděli ligu, ale charakter ukázal v sobotu. Nehrál si na hvězdu, ale hvězdně kopal. "Musím to potvrdit, byl hlavním strůjcem naší výhry, i když pochvalu zaslouží i ostatní," souhlasil trenér Kladna B Radek Duda.

Ten měl k dispozici ještě jednoho áčkaře, Holuba, který také kolmicí ve 2. minutě nabil Zoubelemu na první branku. Jenže už ve 26. minutě musel po vlastním faulu hřiště opustit s podezřením na vykloubené rameno. „Snad to nebude tak vážné, i když nepříjemnost to je,“ uznal Radek Duda.

I bez Holuba Kladno zvýšilo. Nejprve ho sice potrápil patičkou po rohu šikovný Vobořil, ale následně hrubě chyboval bez Bohm a mladík Rouček neměl práci s překonáním vyběhnuvšího gólmana Lukeše.

Jestli byl pro Český Brod první poločas černým snem, tak úvod druhé části vše ještě překonal. Hned po nástupu na hřiště pláchl obraně Zoubele, Šimr ho zezadu nabral a dostal červenou kartu.

V 52. minutě přišel pro hosty ještě smolnější okamžik. Zdánlivě neškodný centr Mašanského skončil před brankářem Lukešem úplně jinam, než mu doporučovaly fyzikální zákony a zastavil se přesně u Zoubeleho, který nemohl mít potíž zvýšit na 3:0.

Brod pak odpadl, Lukeš musel řešit tři samostatné nájezdy, které bravurně pochytal. Až v závěru si tutovku vytvořil Vobořil, jenže naložil s ní prachbídně.

„Opět jsme měli domácí zápas dobře rozehraný a tentokrát jsme ho i zvládli až do konce. Dokonce jsme mohli přidat další góly, ale dnes nemohu být nespokojen,“ zakončil Radek Duda, podle něhož bude mít největší radost jeho manželka. „Nebudu se doma tvářit tak kysele jako poslední měsíc.“

Zklamaný byl naopak kouč Českého Brodu Jan Vlček: „Začali jsme hrozně vlažně a pak si dali prakticky dva góly sami. Kladno mnělo chuť, běhalo, a když jsme vyrovnali hru, opět jsme mu doslova darovali druhý gól. Hlavně jsme ale neohrozili pořádně domácí bránu a hráli špatně. Nevím, jestli to bylo brzkým začátkem nebo zimou, ale srdce a bojovnost, kterou vyhráváme zápasy, to tam dnes nebylo,“ konstatoval.

SK Kladno B - SK Český Brod 3:0 (2:0). Branky: 2. a 52. Zoubele, 38. T. Rouček. Rozhodčí: Drobný – Čížek, Váňa. ČK: 46. Šimr (ČB). Diváků: 100.
Kladno B: Pejša – Jaráb, Rendla, Samek, Rada – Jánoš, Holub (26. Bambur), Hartman, T. Rouček – Zoubele (74. Jos. Procházka) – T. Mašanský.
Český Brod: Lukeš – Kratochvíl (60. Kopa), Skramužský, Šimr, Bohm – Vobořil, Putík, Pařízek, Kozák – Štefančík, Bartolšic (80. Skála).