Turistický Brod
Město Český Brod

Turistika

Nová virtuální prohlídka

Nová virtuální prohlídka

Letošní turistickou sezónu jsme oživili novou virtuální prohlídkou. Letošní turistickou sezónu jsme oživili novou virtuální prohlídkou natočenou dronem. Na naše město se můžete podívat z ptačího pohledu od jihu a od západu. Další zajímavá prohlídka je natočena od vlakového nádraží.  Pohledem ze země v úhlu 360 stupňů se můžete kochat před radnici města na Husově náměstí, u kostela sv. Gotharda se zvonicí na nám. Arnošta z Pardubic a na ulici Žitomířská, kde je nasnímáno Podlipanské muzeum.
PROHLÍDKA 

 

Album: Tipy na výlety

  • VRCH KLEPEC
  • MOHYLA U LIPAN
  •  NAUČNÁ STEZKA ÚDOLÍM ŠEMBERY

VRCH KLEPEC
  Návrší Klepec na Českobrodsku skrývá roztroušené žulové balvany. Nejvyšší z nich, Slouha, dosahuje 7 m výšky. V okolním lese potkáme v podobě dalších kamenů např. Obří záda či Kamenný kočár. Mezi nimi se zrcadlí dva malé zatopené lomy. Pamětní deska na Stohu slámy je připomínkou shromáždění za svobodu českého lidu v r. 1844.
Více informací
MOHYLA U LIPAN
  Nedaleko Českého Brodu se nachází místo, které se stalo husitům osudným. V bitvě u Lipan proti sobě stanula husitská vojska vedená Prokopem Holým a vojska panské jednoty, kde bojoval nejeden bývalý příznivec husitů. Tím nastala situace, že panská jednota znala vojenskou taktiku protivníka a používala podobné zbraně. Nepřekvapila ji ani vozová hradba, a přesila vojsk panské jednoty tak zvítězila. Prokop Holý a další husitští vůdci padli, zbytek husitů byl krutě potrestán. Bitvu připomíná expozice Podlipanského muzea v Českém Brodě. Na počest bitvy, která se tu odehrála, a jako její symbol, stojí na bitevní pláni lipanská mohyla, postavená roku 1881, s mottem: Kdož zastavíš se zde, zamysli se, kam vede nesvornost národa.
Více informací
Naučná stezka Údolím Šembery
Nenáročná 3 km trasa naučné stezky s pěti zastávkami prochází údolím říčky Šembery se třemi rybníky.  Start je u Pivovaru, stezka je vedena po kvalitních cestách a značena je standardními zeleno-bílými značkami naučných stezek. V roce 2011 byla otevřena druhá cca 5 km část pod názvem Údolím Šembery.
Více informací
TUCHORAZSKÁ TVRZ
Jedinečná architektonická a kulturní památka, ze které se zachovala impozantní věžovitá brána a pozůstatky středověkého opevnění.
Více informací
KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE V TISMICÍCH
Pozoruhodný románský kostel bazilikálního typu z poloviny 12. století, který se dodnes dochoval v téměř původním stavu. V letech 2009 –2011 proběhla generální oprava kostela z Programu rozvoje venkova ČR.
Více informací
KOUŘIMSKÝ SKANZEN
Živoucí muzeum lidových staveb, které nabízí přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století.
Více informací
ZÁMEK V RADIMI
  Je 14 km vzdálená unikátní renesanční památka s dochovanými renesančními i barokními detaily a malovanými trámovými stropy z roku 1607. Památka má atmosféru šlechtického sídla.
Více informací
obec CHOTOUŇ
   Je katastrální součástí obce Chrášťany. V roce 1996 byly 2/3 obce prohlášeny památkovým ochranným pásmem a v roce 2000 byla Chotouň navržena k vytvoření vesnické památkové zóny z důvodu zachování zajímavé a komplikované půdorysné struktury, na které se dochovaly domy s téměř „městskými“ proporcemi.
Více informací
MUZEUM TRAKTORŮ A STARÉ ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY V CHOTOUNI
  Muzeum vzniklo v roce 1996 darem historického traktoru Svoboda 12. Dnes zde najdete 45 traktorů, veteránů, 70 stabilních motorů a desítky dalšího nářadí a strojů, od cepu po mlátičku. Majitelem muzea je pan Víša, potomek místního selského rodu Rejholců.
Více informací
POLABSKÉ NÁRODOPISNÉ MUZEUM PŘEROV NAD LABEM
  Vznikl na konci 19. století z iniciativy Ludvíka Salvátora Toskánského. První staročeskou chalupou ve skanzenu byla bývalá panská kovárna a rychta z 18. století, tu nechal vybavit národopisnými předměty a upravit na staročeskou chalupu. V druhé polovině 20. století převzalo staročeskou chalupu do práv Polabské muzeum v Poděbradech a začaly přibývat další ohrožené lidové stavby a objekty, např. myslivna s hospodářským dvorem nebo bývalá bednárna se zahradami.
Více informací
BOTANICUS OSTRÁ
  Historická vesnice umění a řemesel. Zde se ocitnete v pravém středověku se spoustou tradičních řemesel od řezbáře po hrnčíře. Některé řemeslné práce je možné si i vyzkoušet – například výrobu svíček, mýdel nebo ručního papíru. Pro zahrádkáře a milovníky přírody je zde procházka v nekonečných zahradách (na ploše 22 ha), kde jsou pěstovány rostliny, z nichž jsou vyráběny kvalitní přírodní kosmetické přípravky a jiné produkty vzniklé ekologickým pěstováním, známé pod značkou Botanicus. Občerstvení je ve středověké krčmě, třeba bylinkovým sirupem a výbornými palačinkami.
Více informací 
KERSKO
  Lesní vesnice, ve které výrazně převažuje počet rekreačních chat nad budovami pro stálé bydlení. Kersko je obklopeno přírodním parkem Kersko-Bory. Vyskytují se zde dvě Evropsky významné lokality Natura 2000 - Kerské rybníčky a národní přírodní památka Slatinná louka u Velenky. Vyvěrá zde oblíbený minerální pramen sv. Josefa, jehož voda je místními lidmi nazývaná kerka.
Více informací
POHYBLIVÁ PÍSEČNÁ DUNA (Písty u Nymburka)
  Na naše geografické poměry poněkud netypické místo: poušť mezi Nymburkem a Sadskou. Na ploše 3,7 ha v nadmořské výšce 180 až 190 m.n.m., se v Pístech u Sadské nachází jeden z posledních dochovaných písečných přesypů ve středních Čechách. Za chráněné území byla tato lokalita vyhlášena už v roce 1951.
Více informací

 

Klíč k památkám

Klíč k památkám

Klíč k památkám, nový projekt realizovaný Ministerstvem kultury České republiky, Národním památkovým ústavem a Asociací majitelů hradů a zámků. Klíč k památkám umožňuje snadné vyhledání oblíbených lokalit, preferovaných kulturních akcí či služeb, plánování výletů s využitím kompletních informací o dostupnosti památek i zapojení se do věrnostního programu s možností dosáhnout na zajímavé slevy určené vracejícím se návštěvníkům.
Věrnostní program na český hradech a zámcích aneb 6. prohlídky zdarma.
Přečtěte si pravidla hry. mini24cs_1.pdf&original=PR článek_ Klíč k památkám_Středočeský kraj.pdf

Krátké video o projektu zde.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2017 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist