Aktuality - Všechny aktuality

V krajském přeboru mužů zvítězili basketbalisté Českého Brodu nad Slaným i Kladnem

Basketbal - Český Brod x Slaný

Krajský přebor muži

V krajském přeboru mužů zvítězili basketbalisté  Českého Brodu  nad Slaným i  Kladnem a v tabulce postoupili na šesté místo. Béčko Kolína sice zdolalo vysokým rozdílem BK Brandýs, ale v druhém utkání nestačilo na lídra soutěže AŠ Mladá Boleslav.

BK Slavoj Český Brod : BC Slaný 89:74

Body: D.Šťastný 22, Čepička 16, Švec 16, Kotýnek 12, Dvořák 10, Šlégr 7 ,Civín 3, Babaian 2, Hor 1Basket

Šestky 25/20:31/21, trojky 5:3, fauly 26:24

Čtvrtiny : 23:19, 26:18, 23:20, 17:17

V souboji dvou družstev ze středu tabulky měli v úvodní čtvrtině mírně navrch  domácí.  Na konci druhého hracího období se  Český Brod vzdálil soupeři o deset bodů. Domácí hráli pozorně i v druhé polovině zápasu během které vedli už téměř o dvacet bodů. Hosté ze Slaného v závěru pouze kosmeticky upravili stav.

BK Slavoj Český Brod : BK Kladno 79:78

Čtvrtiny: 24:16, 21:21, 16:17, 18:24

Body: D.Šťastný 29, Šlégr 20, Švec 11, Kotýnek 9, Dvořák 6, Babaian 2, Čepička 2Traverza ultras

Šestky 28/24:23/19, trojky 1:7, fauly 22:27

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří v šesté minutě vedli 9: 14. Domácí zásluhou jedenácti bodů Karla Švece do konce úvodní čtvrtiny otočili stav na 24:16. S osmibodovým náskokem  odcházeli českobrodští  do šatny i v polovině utkání. Po změně stran využili hosté střeleckého výpadku Českého Brodu a dotáhli na rozdíl jediného bodu 48:47. Poté domácí  znovu získali náskok  sedmi bodů, ale v  úvodu poslední čtvrtiny o něj přišly. Kladenští vycítili šanci a dvě minuty před koncem vedli 67:74. V tento okamžik   to vypadalo  s domácími bledě. V závěrečných dvou minutách vzal osud zápasu do svých rukou nejlepší hráč domácích David Šťastný, který úspěšnou střelbou trestných hodů dostal domácí do opět do vedení 77:75.  Hosté kontrovali trojkou na 77:78, ale v  posledních vteřinách Lukáš Šlégr  pojistil domácím zisk dvou bodů.