Střídající Moravec zajistil Českému Brodu jeden bod

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Bedřich KlímaDvakrát vedli, ale ani to jim málem nestačilo. Nakonec se ale mohli radovat ze zisku bodu. Fotbalisté Českého Brodu v prvním jarním kole divizní skupiny B bodovali na půdě pražského Motorletu.

Motorlet  – Český Brod 3:3

Český Brod začal s chutí a počáteční převahu také brankově zúročil. To se po centru Brabce prosadil hlavou Balcárek. O chvíli později mohlo být vyrovnáno. Domácí se dostali do dvou dorážek, ale Sova vždy prokázal perfektní reflex. Do třetice již Sova úspěšný nebyl. Motorlet potrestal brodskou ztrátu míče ve středu hřiště a z přečíslení se radoval z vyrovnání.

Český Brod se ale opět dostal do vedení. Ve 41. minutě se na hranici velkého vápna postavil k trestnému kopu Michal Kopecký a prostřelil zeď. Jenomže náskok hostů měl jepičí život. Ještě do přestávky stačili domácí vyrovnat. „Byli jsme ve vápně nedůrazný, míč se dostal k Novotnému, který přízemní střelou prostřelil Sovu," popsal situaci vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

Po změně stran se hrálo téměř bez šancí. To se však změnilo po hodině hry, kdy hosté udělali další hrubku. Motorlet podnikl brejk, na jehož konci byl Pyšek a jeho úspěšný lob.

V závěru českobrodský trenér Zdeněk Andrlík vsadil vše na jednu kartu. Do hry poslal další dva útočně laděné hráče a jeho tah se mu vyplatil. Po sérii narážeček střídající Moravec prokličkoval přes tři obránce a z hranice penalty vyrovnal.

V závěru jsme mohli přidat i vítězný gól. Jenomže Vobořil střelou z úhlu z deseti metrů trefil brankáře a v nastavení Štefančík ve stoprocentní šanci z blízka nepropálil brankáře. Opět mířil do něj," podotkl Jan Křen.

„Na první zápas to byl slušný výkon proti soupeři z čela tabulky. Remíza je asi spravedlivá. My jsme si branky vypracovali, ale opět jsme soupeři nabídli chyby a ten je trestal. I když v závěru jsme byli opravdu lepší a mohli strhnout vítězství na svoji stranu. Pochvalu zaslouží Štefančík za výborný výkon  a střídající Moravec, který hru oživil a vlastně vybojoval cenný bod," dodal Jan Křen.

Branky: 26. a 60. Pyšek, 45. Novotný – 10. Balcárek, 41. M. Kopecký, 77. Moravec. Rozhodčí:Štrincl. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 2:2.