Štefančík zařídil vítězství nad třetiligovým mužstvem

Ilustrační foto Autor: DENÍK/František HlasKarlštejn – Divizní fotbalisté Českého Brodu získali cenný skalp. V dalším přípravném střetnutí zvítězili nad třetiligovým týmem. Díky dvěma trefám střídajícího forvarda Štefančíka porazili mužstvo Králova Dvora.

Králův Dvůr – Český Brod   1:2

„Hrálo se za úmorného vedra 37 stupňů s kvalitním soupeřem z České fotbalové ligy. Zápas začal oboustranně opatrně, soupeř byl v začátku prvního poločasu mírně opticky lepší. Ve třinácté minutě po ztrátě míče uprostřed hřiště přišlo přečíslení a po sérii přihrávek soupeř z hranice penalty prostřelil Sovu  – 1:0," hodnotil první minuty zápasu českobrodský vedoucí mužstva Jan Křen.

Ve 20. minutě byl Müller sám před brankářem, ale nedal. Za pět minut Šťastný po individuální akci mezi obránci vystřelil z velkého vápna, jeho pokus skončil na břevně. Po půlhodině hry přišla přesná ulička Vobořila na Waltra do vápna, ten ve skluzu na penaltě na míč nedosáhl. „Soupeř již šanci prakticky neměl," uvedl ke zbytku prvního dějství Křen.

Po prostřídání o přestávce byl Český Brod jasně lepší.  Střídající Štefančík  táhlou střelou ze třiceti metrů vyrovnal. „Králův Dvůr byl celý poločas pod tlakem, maximálně vyrážel k brejkům, které ale obrana hostí ve spolupráci s brankářem vyřešila," pochvaloval si vedoucí hostujícího mužstva. Minutu před koncem si Krejcar na pravé straně dvakrát  vyměnili míč s Petrem Kopeckým a druhý jmenovaný centrem od rohového praporku našel na malém vápně naběhnuvšího Štefančíka a ten hlavou rozhodl. „Je to zasloužená výhra," dodal spokojený Křen.

Branky Č. Brodu: Štefančík 2. Poločas: 1:0. Český Brod – I. poločas: Sova – Kryštof, Balík, Tománek, Marek – Šusta, Waltr, Krejcar, Vobořil – Šťastný, Müller. II. poločas:  Gabriel – Šmejkal, Beutel, Marek, Balík – Petr Kopecký, Krejcar, Štefančík, Müller – Moravec, Blaščok.