Kulturní Brod
Město Český Brod

Kalendář

20. 6. 2017 od 19:00 hodin - Podlipanské hudební slavnosti: Koncert Foersterova komorního sdružení

ZUŠ Český Brod, Vox Bohemica, z.s. a město Český Brod zvou v úterý 20. 6. 2017 od 19:00 hodin do kostela sv. Gotharda v Českém Brodě.

Foerstrovo komorní pěvecké sdružení bylo založeno v roce 1975 vynikajícími sbormistry Rudolfem Zemanem a Libuší Krejčovou a hlasovou poradkyní Dagmar Součkovou. Pod jejich uměleckým vedením se velmi brzy zařadilo mezi nejlepší ženské sbory u nás. V devadesátých letech byli dirigenty Zdeněk Šulc a Jana Veverková, v letech 1998-2009 Lukáš Vasilek, v roce 2009 Jan Svejkovský.
V současné době sbor pracuje pod vedením Jaroslava Brycha.

Rozsáhlý repertoár zahrnuje díla českých i světových skladatelů všech slohových období, a capella i s různým nástrojovým doprovodem. Podstatnou část dramaturgie přitom tvoří hudba 20. století. Sbor mj. premiéroval řadu novinek předních českých skladatelů, z nichž někteří svá díla sboru přímo věnovali (Zdeněk Lukáš, Vladimír Sommer a další).

FKPS vyvíjí bohatou koncertní činnost doma i v zahraničí. Vystupovalo na prestižních hudebních festivalech (Pražské jaro) a z předních evropských sborových soutěží si přiváží nejvyšší ocenění (Arezzo - Itálie, Cork - Irsko, Debrecen - Maďarsko, Klaipeda - Litva, Vídeň - Rakousko, Benátky - Itálie, Rimini - Itálie aj.). Při koncertech spolupracuje se špičkovými umělci.

 

Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist