Neratovice potrestaly minely českobrodské obrany

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Pavel SlavíčekMěli za sebou skvělý skalp, dokázali vyhrát na půdě lídra soutěže. Jenomže tři body z venku nedokázali potvrdit na domácím hřišti. Fotbalisté Českého Brodu v dalším kole divizní skupiny B prohráli na Kutilce se společným týmem Neratovice/Byškovice.

Český Brod – Neratovice  1:4

Ani ve středočeském derby  se proslulý příměr herce Josefa Kemra z veselohry na samotě u lesa, že chči.. a chči.. se stadionku Na Kutilce nevyhnul. Skluzy v osobních soubojích, to byla zaručená koupel od paty k hlavě.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Ale bez kýženého efektu v zakončení. „Jeden není kouzelník. Odhadnout v dobrém postavení odskok, pardon skluz míče, i pro profíka problém," dokonale charakterizoval práci s balonem exligista Příbrami a dnes útočník Českého Brodu Michal Štefančík.

Hosté se ovšem v žádném případě nesmířili s případnou rolí statistů. Na šance hostitelů odpověděli svými kontry a následnými střílenými centry. Ty dvakrát zakončoval Gazdík, jednou Gabčo. Stejně ale jako soupeř bez kýženého efektu. Nepovedlo se jim to ani v závěru prvního poločasu po trojnásobné opakovačce. Napřed si poradil s Gabčovým technickým pokusem gólman Gabriel, následnou bombu Kalaše stihl zablokovat stoper Procházka a Vorasického ránu opět kryl brankář.

„Nebylo to snadné najít si na hřišti volný prostor. Snad se mi to povede po pauze," svěřil se při odchodu do šaten osobně bráněný středopolař Neratovic Kozák. Hráč, který za Český Brod odehrál nejedno střetnutí.

Úvod do druhé půle otevřel přímák stopera Marka, ne však podle jeho gusta. Hosté totiž vybudovali svou zeď na špičkách a oplatili stejnou mincí. Kozák svůj poločasový slib naplnil beze zbytku – 0:1. Vedení mohl navýšit Vorasický. „Škoda. Přitom lobu jsem míč moc nakopl," litoval záložník promarněnou příležitost. I o další dramatické momenty nebyla nouze. Marek poté hlavou vyrovnal. „Pro přesné trknutí jsem měl naštěstí v tu chvíli dost místa," pokýval hlavou autor čestné trefy poražených.

Ti moc chtěli strhnout vítězství na svou stranu. Pozapomněli však na zadní vrátka. Napřed měli po Pajkrtově a Kalašově střelách štěstí, ale po malé domů Mlejnka, kdy se míč zastavil v kaluži, si Kalaš spravil chuť. Tentýž hráč dokonce v rozpětí čtyř minut zvyšoval na 3:1. Debakl pro domácí uzavřel Palanský, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. „Prohráli jsme z těch důvodů, že jsme nedali do hry srdíčko, porci bojovnosti. Tedy vlastnosti, které mužstvo zdobily na hřišti favorizovaného Meteoru," charakterizoval výstižně důvody prohry domácí asistent Luboš Holý.

„Byli jsme odměněni za trpělivost i důslednost. Ve hře směrem dozadu i dopředu a někdo by se ani nedivil, kdybychom vyhráli i vyšším rozdílem," pochválil spoluhráče kapitán vítězů Václav Žežulka.

Branky: 65. Marek – 79. a 83. Kalaš, 51. Kozák, 90. Palanský. Rozhodčí: Baum. ŽK: 5:3. Diváci:80. Poločas: 0:0.

Český Brod: Gabriel – Červenka, Procházka, Marek, Mlejnek – Vobořil, Brabec, M. Kopecký, Šťastný (72. Kryštof) – Štefančík, Moravec.

Neratovice/Byškovice: Černý - Zeman, Jína, Pajkrt - Gazdík - Drahorád (74. Stanislav), Žežulka, Kozák, Vorasický - Gabčo (69. Palanský), Kalaš.