Liblice po třech porážkách konečně zabraly

Z utkání Tuchoraz - Liblice (0:4). Autor: Miloslav KapicČerná minisérie skončila. Fotbalisté Liblic po třech porážkách zabrali a v dalším kole I. B třídy vyhráli na domácmím hřišti nad Říčany 3:0.

„Do zápasu jsme šli s tím, že konečně zlomíme naši šňůru porážek, a ač tomu začátek nenasvědčoval, tak se to povedlo a to i po dobrém výkonu. Začátek jsme ale jako vždy prospali a soupeř nás přehrával a měl i nějaké šance, ale naštěstí se mu nedařila koncovka. Od nějaké dvacáté minuty se náš výkon začal zvedat a odměnou byla branka po půl hodině hry, kdy jsme po rychlém autu a rychlých přihrávkách přenesly hru přes celou šíři hřiště a Fott po krásném vniknutí  do vápna předložil balón Nekolovi a ten nabídkou nepohrdl. Pak jsme měli více ze hry a hosty zlomili gólem doslova do šatny, když Hrstka dostal dlouhý balón za říčanské stopery, které předběhl a před vyběhnuvším gólmanem postrčil míč na bránu a ten se tam z nějakých 30 metrů dokoulel," popsal klíčové okamžiky první půle vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„V druhé půli jsme kontrolovali hru a hosté se dostávali do ojedinělých šancí po pár našich nedůslednostech a jednou nás dokonce zachránila i tyč po nedůrazu gólmana. My hrozili z brejků do otevřené obrany. Podařilo se nám zužitkovat ale jen jeden, když Pačes hned po nástupu do hry všem utekl a zkušeně zavěsil. Pak se utkání jen dohrávalo. Nás těší nejen výhra, ale o hodně zlepšená hra oproti posledním zápasům. Máme na čem stavět," dodal.

Branky: 30. Nekola, 45. Hrstka, 74. Pačes. Rozhodčí: Hamouz. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Liblice: Hanuš – Fott (48. F. Řípa), Sobotka, Šmejkal, Vávra – Nekola (80. J. Nouzák), Bázlík (88. Vlk), Pop, Nekolný (73. Pačes), Kovačka (85. Líbal) – Hrstka. Autor: