Sportovní Brod

Aktuality

Forma Českého Brodu graduje. Odnesl to Baník

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Pavel SlavíčekFotbalisté Českého Brodu ukazují, že jsou v jarní části při chuti. Ze šesti utkání pouze jednou prohráli, v ostatních duelech bodovali. Naposledy si přispali tři body za domácí výhru proti Baníku Souš.

Český Brod – Souš 4:1

Českému Brodu chvíli trvalo, než se dostal do provozní teploty. Navíc si musel dávat pozor na rušivé útoky soupeře. Když se ale rozehřál, udeřil. Ve 25. minutě rozehrál Brabec rohový kop a Štefančík hlavou otevřel skóre. Střelec vedoucí branky měl o dvě minuty později další šanci. Po křižném pasu od Brabce z levé strany střílel ale z voleje z hranice desítky pouze do brankáře.

„To byla škoda, protože mohl přidat do našich řad větší klid," podotkl vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

Po změně stran začali lépe hosté. Ale byli to domácí, kdo mířil do černého. V 69. zatáhl Vobořil míč do vápna, zpětnou přihrávku našel Krejcara a ten mířil přesně.
Poklidné vedení ale mělo jepičí život. Zanedlouho soupeř snížil. Po centru nikým nehlídaný Štípek hlavou upravil na 2:1.

Hosté byli na koni. Hřebínek jim ale srazil Brabec. Ten se šest minut před koncem  rozběhl od půlící čáry a svůj brejk zakončil milimetrovým průstřelem brankáře Baníku.
V závěru ještě po přihrávce Vobořila prakticky do prázdné skóroval střídající Šťastný.

Český Brod si tak ve třetím domácím utkání připsal druhé vítězství a ukázal, že jeho forma graduje. „Herně se to lepší, hlavně branky padaly po pěkných akcích," uvedl Jan Křen. „Soupeř nebyl špatný, ale v šancích neproduktivní," dodal.

Branky: 25. Štefančík, 69. Krejcar, 86. Brabec, 90. Šťastný – 74. Štípek. Rozhodčí: Šob. ŽK:1:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0.