Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod válcuje soupeře. V tabulce poskočil na čtvrté místo

Z utkání Český Brod - Žatec (6:3). Autor: Jana BlažkováNohejbalisté Českého Brodu se rozjeli. Po úspěšných zápasech v minulém hracím týdnu extraligové soutěže si tentokrát připsali plný bodový zisk. Odnesl to tým Čakovic a ve středu pak také Žatec.

Čakovice - Český Brod 4:6

V Čakovicích hned do první dvojice vstoupili lépe českobrodští hráči. Ve druhém setu se ale stav obrátil. „Ve třetí sadě po několika našich nevynucených chybách se domácí dostali do vedení, které si udrželi až do konce zápasu," popsal  Martin Janík.

Domácí se tak dostali do vedení 1:0. To ale dlouho nevydrželo. Český Brod totiž vítězstvím hned v následující dvojici skóre zápasu srovnal.

Utkání bylo hned poté kvůli neustávajícímu dešti přerušeno. Mužstva tak k trojicím nastoupila v hale. V ní se rychleji aklimatizovali domácí, když si vcelku hladce poradili s první českobrodskou trojicí.  „Ve hře druhé trojky byla na Čakovických vidět nerozvážnost a po nevynucených chybách na útoku a po několika dobrých blocích Kaděry jsme trojici vyhráli ve dvou setech," shrnul Martin Janík. Stav tak byl opět vyrovnaný.

Úspěšná následující vložená dvojice poslala domácí brzy zpět do vedení. Utkání bylo ale i nadále velmi vyrovnané. „V singlu nastoupil Sýkora proti Strejčkovi z Čakovic, který měl velké problémy s výborným servisem Sýkory a po hodně zkažených balonech se Sýkora radoval z hladce vyhraného singlu," zdůraznil Janík.

K obráceným trojicím se tak nastupovalo opět za vyrovnaného stavu. V úvodu první z nich dominovali domácí, pak se ale Českobrodským povedlo zápas zdramatizovat a dovést ho do třetího setu. V tom ale nakonec trojku na svou stranu získali Čakovičtí a dostali se tak opět do vedení.

Pak ale začali úřadovat hostující hráči. Hned v druhé obrácené trojici si se soupeřem hladce poradili a znovu tak srovnali stav utkání.

Po následném souboji prvních obrácených dvojic šel Český Brod dokonce do vedení. Skvělým servisem Janíka a neprostupnou obranou si poradili i se silným soupeřem. Bylo tak jasné, že si Českobrodští odvezou alespoň bod. Jen s tím se ale nespokojili.

Poslední dvojice byla ale urputný boj. Rozhodovalo se až ve třetím setu a roli hrál opravdu každý balón. Nakonec za stavu 9:9 poslal čakovický Strejček míč do autu a rozhodl tak o tom, že hosté z Českého Brodu si odvezli dva body za vítězství. „Předvedli jsme bojovný výkon, kterým jsme si zajistili výhru v těžkém zápase," uvedl Martin Janík.

Český Brod si tak polepšil v extraligové tabulce a poskočil na šesté místo.

Český Brod - Žatec 6:3

Podobně se pak Českobrodským vedlo ve středu v utkání sedmého kola nejvyšší soutěže nohejbalu. To se na domácím hřišti předvedli proti týmu ze Žatce a oba body se jim podařilo získat i tentokrát. Český Brod se radoval z výhry 6:3 a v tabulce rázem poskočil už na čtvrté místo.

Jak se jejich cesta extraligou bude ubírat dále, předvedou už v sobotu, kdy se chystají na hřiště zatím vedoucích Modřic. Utkání startuje přesně dvě hodiny po poledni.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Janík, Kaděra, Knytl, Sýkora, Vokáč.